Wpis z mikrobloga

Siemka, mam pytanie odnośnie poręczy treningowych z drążkiem. Zastanawiam się nad kupnem takiego o to "zestawu"
https://www.hop-sport.pl/porecze-do-cwiczen/porecze-treningowe-hs-1012k-z-drazkiem.html?ref=top-search
I tu pojawia się moje pytanie, poszperałem trochę w necie i cena wydaje się mocno okazyjna. Czy może ja czegoś nie dostrzegam? Zależy mi na tym, żeby mieć jak się podciągać w pokoju i robić dipsy - a nie chcę drążka rozporowego (drewniane futryny połączone z darciem paszczęk skierowane co do mojej skromnej osoby w razie choćby ich porysowania), podobnie ma się sytuacja z wierceniem w ścianie. Wobec tego ciekaw jestem, czy kupując w/w sprzęt nie wywalę pieniędzy w błoto (a także się, ale na pysk)? Pozdrawiam serdecznie.
PS. Nie przekraczam tych 150 kg podanych w opisie na stronie, wręcz przeciwnie - mam niecałe 70 kg zapasu.
#kalistenika #trening
#treningwdomu #silownia
  • 9
@viernio: ogólnie hop sport ma niską jakość produktów. Zamówiłem kiedyś u nich obciążenie żeliwne oraz ławkę i na ławce były liczne odpryski pod którymi była rdza. Przed malowaniem nie użyto podkładu. Jakość połączeń spawanych też jakby ktoś się dopiero uczył xD. Jak dotknąłem gwintu na gryfie to pół dnia wyciągałem z dłoni jakieś opiłki metalowe. Mimo wszystko jeżeli cena to Twój najważniejszy czynnik to polecam. Jest tanio i ćwiczyć się da.
@Matemit: jeśli chodzi o solidność, to na pewno warto. Jednakże ogranicza mnie miejsce w pokoju, a także budżet. Ot szukam zwykłej alternatywy dla drążka, zwłaszcza że nie mam za bardzo jak go zamontować (a dipsy przy okazji). Nie mam jakichś kosmicznych wymagań.
@gicu616: Tanio i ćwiczyć się da mi wystarczy, jak wspomniałem wyżej szukam zwykłej alternatywy dla drążka, nie wiąże z tym jakichś dalekosiężnych planów, byle spełniało swoje podstawowe zadanie :) .
@viernio: Jakby ktoś się interesował - używam od 3 miesięcy, wszystko działa jak trzeba, nie mam żadnych zastrzeżeń (trochę "trzeszczą") ale zarówno podciągnięcia, dipsy, jak i negatywy na spokojnie można robić :) - także za tą cenę jak najbardziej polecam.