Wpis z mikrobloga

Wujek Dobra Rada 2021

[Przedsiębiorca ogląda telewizję]
Lektor (w telewizorze): 10:0 dla Gwardii. A oto streszczenie poprzednich odcinków. Komisarz Policji - Lech Ryś - sprawuje zdalnie społecznie dyskretną opiekę nad gromadką urwisów, sprowadzając ich na dobrą drogę. Dzięki trafnym radom, zyskuje u urwisów przydomek Wujek Dobra Rada. Oto nowy orzech dla komisarza - Tomek używa brzydkich wyrazów w internecie. Kolejny odcinek nosi tytuł "Motyla noga Tomka Mazura".

[Wycinek z dyskusji na fejsie]
- Ale nasypało na stokach, motyla noga! Już od trzech miesięcy nie mogę wychodzić sam z domu, kurcze pióro!
- Nie do wiary! Jak można się tak brzydko wyrażać?!
- A co mam mówić?! Jak mi tyłek od siedzenia w domu zdrętwiał... motyla noga...

Wujek Dobra Rada : No cóż! Widzicie, sytuacja epidemiologiczna jest raczej przeciwko nam, no ale to jeszcze nie powód, żeby pisać brzydkie wyrazy w internecie, prawda?
Chłopiec : Właśnie! My to też mu tłumaczymy.
Wujek Dobra Rada : Dam wam dobrą radę : kiedy przedłużą wam lockdown o kolejne 3 miesiące, zbankrutuje wasza ulubiona pizzeria, albo jego rodzice stracą pracę i wasz kolega znowu zacznie mówić brzydkie wyrazy, wiecie, co zróbcie wtedy?
Dzieci : Coooo?
Wujek Dobra Rada : Udawajcie, że nie słyszycie, co do was mówi. Róbcie, jak nasza władza z obywatelami.
Dzieci : Hurraaaa!
Dziewczynka L Świetna rada, wujku! Bardzo dobra rada!
Przedsiębiorca (do telewizora) : Znajdź dla mnie radę... wuju!

Historia o dzielnej policji walczącej z dziećmi zjeżdżającymi na sankach na stoku i pomysł Mireczka @InspektorDupa na nowe wcielenie Wujka Dobrej Rady zainspirowały to oto nowe wcielenie klasycznej sceny z jeszcze bardziej klasycznego filmu.

#bekazpisu #bareja #policja #panstwozdykty
C.....y - Wujek Dobra Rada 2021

[Przedsiębiorca ogląda telewizję]
Lektor (w telew...

źródło: comment_1610214367vlKcLpDWzQW9mm9D5pwmPf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz