Wpis z mikrobloga

#zalesie #praca #lublin #pytanie #pracbaza

Długo zastanawiałam się czy uderzyć tutaj z tym tematem, ale w sumie nie mam nic do stracenia.
Czy orientuje się ktoś gdzie w miarę szybko można załapać się do pracy w Lublinie, ew. +50 km od niego? Branża w sumie nie gra roli, jestem w takiej sytuacji życiowej, że rozważę każdą rozsądną propozycję.

Szukam pracy od lipca, ale przez sytuację z #koronawirus wszędzie dostaję odmowy. Lvl 24, doświadczenie zawodowe zerowe, nie licząc jakichś gównopraktyk czy organizacji wydarzeń na uczelni (tak, wiem, sama sobie jestem winna). W czerwcu obroniłam magisterkę z prawa, ale nie poszłam na aplikację (czego teraz już żałuję), pracy szukam od lipca. Próbowałam już w kancelariach, korpo i większości sklepów. Pracuj, olx i cała reszta nie mają przede mną tajemnic. W pewnym momencie aplikowałam też do Warszawy, ale przyjęcia w większości interesujących mnie miejsc są wstrzymane. Mimo wysłanych ponad 100 CV - odezwu zero. Jestem w trakcie kursu na księgową, znam język angielski na B2 i rosyjski na B2/C1.
Nie muszę pracować w zawodzie, aplikowałam już nawet na magazyniera do sklepu internetowego i tam też mnie nie chcieli xD

Muszę jakoś przetrwać lockdown, więc jeśli ktoś ma info o tym, gdzie można sobie dorobić lub po prostu zarobić, będę wdzięczna za informacje. Trzymajcie się wszyscy, z góry dzięki!
  • 172
@Gonic_prosiaka: Niestety tak to wygląda. Też mieszkam w Lublinie i szukam pracy od czerwca. Broniłam się we wrześniu ale pracy szukałam wszędzie a nie tylko w zawodzie. Większość CV została bez odpowiedzi, nawet w Kauflandzie czy biedronkach mnie nie chcieli.
@White_power: W trakcie studiów pracowałam na produkcji z agencji pracy i myślałam, że jak teraz pracy znaleźć nie mogę to tam wrócę ale niestety przyjmują tylko ze statusem studenta. A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Gonic_prosiaka: czytalam ostatnio temat, że w Lublinie bywaja kancelarię które nawet minimalnej nie płacą aplikantom ;) a przypominam, że skads powinnas miec na opłaty... Szukaj "konkursów" - sąd w Lublinie Okręgowy/Rejonowy/Apelacyjny/może jakieś okoliczne, prokuratura itd. Może jest konkurs na asystenta, to pewna praca, w niektórych jednostkach spoko platna jak na zerowe doświadczenie.
@Gonic_prosiaka Taka #!$%@? sytuacja. Kurs księgowej w obecnej sytuacji na pewno nie pomoże (chyba, że na przyszłość, po pandemii) Wystarczy spojrzeć ile na LinkedIn aplikuje osób po 1-2 tygodniach od czasu publikacji. Na wszystkie ogłoszenia które wysłałem tylko 1/3 odpowiedziała, kilka rozmów i żadnych rezultatów. Niedługo pakuję manaty i wyjeżdżam do Niemiec na magazyny, bo mnie to już męczy. I do tego zarobię 2-3 razy więcej.