Wpis z mikrobloga

#zalesie #praca #lublin #pytanie #pracbaza

Długo zastanawiałam się czy uderzyć tutaj z tym tematem, ale w sumie nie mam nic do stracenia.
Czy orientuje się ktoś gdzie w miarę szybko można załapać się do pracy w Lublinie, ew. +50 km od niego? Branża w sumie nie gra roli, jestem w takiej sytuacji życiowej, że rozważę każdą rozsądną propozycję.

Szukam pracy od lipca, ale przez sytuację z #koronawirus wszędzie dostaję odmowy. Lvl 24, doświadczenie zawodowe zerowe, nie licząc jakichś gównopraktyk czy organizacji wydarzeń na uczelni (tak, wiem, sama sobie jestem winna). W czerwcu obroniłam magisterkę z prawa, ale nie poszłam na aplikację (czego teraz już żałuję), pracy szukam od lipca. Próbowałam już w kancelariach, korpo i większości sklepów. Pracuj, olx i cała reszta nie mają przede mną tajemnic. W pewnym momencie aplikowałam też do Warszawy, ale przyjęcia w większości interesujących mnie miejsc są wstrzymane. Mimo wysłanych ponad 100 CV - odezwu zero. Jestem w trakcie kursu na księgową, znam język angielski na B2 i rosyjski na B2/C1.
Nie muszę pracować w zawodzie, aplikowałam już nawet na magazyniera do sklepu internetowego i tam też mnie nie chcieli xD

Muszę jakoś przetrwać lockdown, więc jeśli ktoś ma info o tym, gdzie można sobie dorobić lub po prostu zarobić, będę wdzięczna za informacje. Trzymajcie się wszyscy, z góry dzięki!
  • 172
@Gonic_prosiaka: Masz linkedin? Jak prawo skonczylas to uderzaj na staze do korpo, nie wiem jakie tam macie w Lublinie, ale pracy w innych duzych miastach zawsze jest pelno, a duzo korpo zawsze maja jakies nabory.
@Gonic_prosiaka nie wiem jak szukasz, ale znajomy nie mógł pracownika znaleźć przez 2 miesiace w lbn. I to nie jakieś wymagania wielkie.

Może masz CV źle zrobione? Nie krytykuje, tylko pytań. Jak chcesz to podeslij na priv, z HR nie jestem ale zerknąć mogę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak masz prawko i jesteś kobietą to szukają na bolcie mocno. 15/h pod korporacją i napiwki twoje. Nieważne ile kursów
@Gonic_prosiaka: Nie wiem jak to wygląda dokładnie w przypadku takiego wykształcenia. Ale może uderz w jakieś małe miejscowości, pisz do firm które nikogo nie szukają itp.

Niektóre firmy z it potrzebują ludzi i biorą każdego kto umie angieski i coś tam ogarnia z kompa do rozmów z klientami.

Wiem że lidlach i żabkach kiedyś bardzo brakowało ludzi, a brali tylko tych którzy osobiście przyszli do sklepu.

O i w takich miejscach
@Gonic_prosiaka Byłaś w lokalnych sądach pytać? Moja mama pracuje w sądzie rodzinnym i mówi, że sporo młodych ludzi po prawie u nich zaczęło pracę niedawno. Może nie za jakieś kokosy, ale praca jest.
@Gonic_prosiaka: może z Tb jest coś nie tak skoro wszystkie opcje rozważasz i nikt nie chce cię zatrudnić. Z językiem powinnaś łatwiej dostać pracę. Zgłoś się do agencji pracy tak jak ktoś wspomniał to najłatwiej coś znajdziesz ewentualnie produkcja tam też nie ma za bardzo selekcji abyś chciała robić