Wpis z mikrobloga

Mirasy, pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcę sobie kupić monitor - na początku jeden (jako dodatkowy ekran do laptopa), a docelowo (jak zmienię laptopa i dokupię stację dokującą) - dwa takie same (wtedy laptop idzie do kąta i korzystam z dwóch monitorów tylko).

Praca głównie biurowa, z dużą ilością czasu spędzanego przed kompuetem (więc komfort oczu kluczowy).
Myślę nad 27 cali i 4k - ma to sens?

Myślę nad takimi modelami:
https://www.x-kom.pl/p/609283-monitor-led-27-lenovo-thinkvision-t27p-10.html
https://www.x-kom.pl/p/547366-monitor-led-27-dell-u2720q-czarny-hdr.html

Dell ma z tego co widzę możliwość podłączenia listy dźwiękowej (takiego soundbara), co wydaje się spoko opcją przy wideo-callach czy po prostu muzyce (ktoś korzystał?). Thinkvision ma z kolei lepsze czasy reakcji i wydaje się, że ma mniejsze ramki.

Jakieś rady/przemyślenia?

#monitory #dell #thinkpad #lenovo
  • 17
@michalsol: Ja w ogóle nie jestem pewien, czy 27 cali to dobre rozwiązanie, jeśli docelowo mają być takie dwa.
Z jednej strony, fajnie mieć duże ekrany. Ale z drugiej strony 27 to dość dużo. Żeby spojrzeć z jednego ekranu w drugi, już nie wystarczy ruch oczami, trzeba wykonać też dość spory ruch całą głową żeby ogarnąć część drugiego ekranu.
Mam 22 (jako główny) +27 cali (jako boczny) i ten 27 cali
@Drill: Raczej nie, grane nie będzie :)
Ciężko mi też na biurko pomieścić takiego dużego. Raczej przyzwyczaiłem się do układu 1 z boku + 1 na wprost (ten na wprost to obecnie laptop)
Tak, ale telefony nie mają 27 cali i nie nadają się do pracy biurowej. Telefony w ogóle nie zapewniają komfortu oczom.


@paramyksowiroza: ogólnie zasada jest taka, że czym większe zagęszczenie pikseli tym lepiej bo masz dużo gładsze fonty, elementy interfejsu i bardziej "zbite" piksele. To, że musisz sobie GUI jeszcze przeskalować to inna sprawa.
@Kryspin013: Oczywiście, dlatego napisałem

Nie mówię, że nie masz racji

Po prostu w tym przypadku wydaje mi się, że nie ma sensu kupować droższego monitora 4k, bo to raczej kosmetyczna zmiana w przypadku dużego monitora.
Ale ja do dziś jestem fanem wydruków z drukarek igłowych, więc może się nie znam ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@michalsol: żona pracuje zdalnie i zajmuje moje biurko. Chwali wali sobie bardzo.
Wcześniej miałem tylko dodatkowy monitor 20" WSXGA+ (xD 1680x1050), dokupiłem 27" WQHD (2560x1440) i nam obojgu świetnie pasuje. Na tyle fajnie, że czekałem na pretekst aż zacznie stary szwankować, także w tym tygodniu powinien dotrzeć zamówiony drugi taki sam.
FullHD przy 27 calach do pracy się nie nadaje. 20-24" to max. Na 14" lapku mam FHD, ale tu już
sidhellfire - @michalsol: żona pracuje zdalnie i zajmuje moje biurko. Chwali wali sob...

źródło: comment_16103912200Wox5yYbqnV4anplQ7MuwH.jpg

Pobierz
@michalsol: Mam tego della w starszej wersji, i sprawdza się doskonale. Tak właściwie to mam dwa. Ale to subiektywne odczucia, więc zamiast tego ci powiem jak działa gwarancja:

- zgłosiłem że cos jest nie tak (duszki na ekranie), 3 dni później był kurier z nowym monitorem, 4 dni później inny kurier żeby zabrać stary monitor. Koniec.