Wpis z mikrobloga

Ci pracodawcy to z chu... Spadli chyba. Przez koronawirusa straciłem pracę na magazynie. Od miesiąca dzwonię i wysyłam CV. Powiedzcie mi oszołomy kogo wy szukacie do pracy? Mam 30lat.Mam 10lat doświadczenia w pracy na magazynie, tyle samo lat doświadczenia w operowaniu wózkami, mam uprawnienia udt, wyższe wykształcenie. Widzę ogłoszenie, dzwonię to nie odbierają albo mówią żeby wysłać CV.oczywiscie nikt się nie odzywa. Po miesiącu pojawia się znowu takie same ogłoszenie że szukają magazyniera. Te ogłoszenia to są walki, żeby wyłudzić dane, czy co? Czy może wymaganie na magazyn macie takie że potrzebujecie 20letniego pracownika z40letnim stażem pracy, który będzie dopłacał za możliwość pracy. Jest mi przykro że we własnym kraju nie mogę znaleźć najprostszej pracy.
  • 376
@Krrakowianin1906:
Jakiś czas temu u mnie w firmie szukali magazyniera.
Pierwszy :
On pracował na magazynie, ale tylko paleciakiem jeździł, uprawnienia ma, ale nigdy na widłowy w firmie nie jeździł
Drugi:
Typowy dres z "Żołnierze wyklęci". Opowiada, że ma bardzo duże doświadczenie na magazynach wysokiego składowania i praca u nas to będzie pikuś. Na następny dzień się rozchorował i L4. Brak z nim kontaktu, więc wyleciał.
Trzeci dopiero został na dłużej,
nie myślałeś chociaż o zostaniu kierownikiem magazynu skoro masz wyższe?


@kobiaszu: Bycie kierownikiem jakiegokolwiek magazynu to chyba gorsza robota od wózkowego czy zwykłego magazyniera. Pracowałem trochę po magazynach, nigdy bym nie chciał zarządzać takim czymś.
Za te 5 stów więcej a czasem nawet nie - nie warto, a taki kierownik często odpowiada nawet własnym majątkiem za to co jest na hali.
@Krrakowianin1906: Wiekszosc firm nie ma tego sławnego ‚haeru’. Wrzuca się ogłoszenie i bierze na dni probne pierwsze 2-3 osoby, które spełniają podstawowe kryteria. Rekrutacja nie istnieje. Mówi się kolejnym dzwoniącym, żeby wysłali cv, bo może któryś z tych na próbnych się wykruszy i będzie można coś szybko dobrać. Cv do prostych prac się nie zachowuje, bo szkoda później czasu na weryfikacje kto dalej jest wolny, łatwiej dać nowe ogłoszenie.
@Krrakowianin1906: stary ale laska @chwila ci dobrze napisala. Mowisz, ze masz wyzsze wyksztalcenie, narobiles kursów, pracujesz 10 lat na magazynie ale sam mowisz tak jakby bylo trudno sie wybic i isc dalej. Przykladem jest ten skrajny zarcik o prezesie i zarabianiu 20k. Nikt niczego takiego nie mowil wiec nie wiem co ty chcesz osiagnac po za plusikami, ktore o niczym nie swiadczą. Gdyby mi bylo zle w pracy to ostatnie co
@Krrakowianin1906: Przez pandemie jest ciężko ze znalezieniem pracy. Sam szukam pracy od września/ października i miałem tylko dwie rozmowy o prace i dalej nic. Żeby nie było nie szukam na magazynie czy produkcji tylko jako serwisant urządzeń i właśnie na rozmowę na to stanowisko musiałem jechać do stolicy bo u mnie w wojewódzkim mieście jest lipa. Myśle ze na wiosnę dopiero wszystko znowu ruszy i będzie pracy jak przed pandemia.
@Krrakowianin1906: nie poddawaj się. Byłem w podobnej sytuacji, strasznie mnie to stresowało i niszczyło psychicznie, że mam kwalifikacje a nie mogę znaleźć pracy. Niestety dziś jest od groma osób w takim położeniu i dużo zależy od szczęścia i wstrzeleniu się w profil... Trzymam kciuki i wiem, że za miesiąc dwa coś fajnego Ci wypali : )
@Krrakowianin1906
Ja miałem taką sama sytuację co ty tylko inna branża. Zero odzewu na CV, telefony gówno dawały więc zamiast wysyłać cv do kadr pisałem maila na biuro@ albo marcin@ co znalazłem na stronie innego niż kadry. W mailu pisałem krótko kim jestem, co umiem i co mogę dla nich zrobić a w załączniku cv jakby ktoś chciał więcej info. Wysłałem takich maili z 20 i miałem kilka odzewow. Myślę ze jak
@Krrakowianin1906 nie dziw się ze ludzie sie dziwia. u nas na magazynie, jak ktoś ma wyzsze studia i jest ogarnięty to po kilku latach jest wyciagany z magazynu do biura. żeby przepracowac 10 lat robiac to samo, to albo pracownik musi byc przeciętny, albo zwyczajnie nie chce robic czegoś innego i oczywiście ma do tego prawo, a czy to rozsadne, no coz, co kto lubi ¯_(ツ)_/¯ w każdym razie ci co ci
@Krrakowianin1906: No ja właśnie znam pełno osób, które pracują w tamtym magazynie i jedyne co jest tam zle, to dział reklamacji, gdzie trzeba np wąchać zużyte majtki. (No jeśli ktoś lubi, to why not) Tak to jest to normalna praca, wystarczy tylko chcieć pracować i wyrabiać normę. Dodatki są świetne, bony itp. Praca ma swoje plusy, jak i minusy.