Wpis z mikrobloga

Ci pracodawcy to z chu... Spadli chyba. Przez koronawirusa straciłem pracę na magazynie. Od miesiąca dzwonię i wysyłam CV. Powiedzcie mi oszołomy kogo wy szukacie do pracy? Mam 30lat.Mam 10lat doświadczenia w pracy na magazynie, tyle samo lat doświadczenia w operowaniu wózkami, mam uprawnienia udt, wyższe wykształcenie. Widzę ogłoszenie, dzwonię to nie odbierają albo mówią żeby wysłać CV.oczywiscie nikt się nie odzywa. Po miesiącu pojawia się znowu takie same ogłoszenie że szukają magazyniera. Te ogłoszenia to są walki, żeby wyłudzić dane, czy co? Czy może wymaganie na magazyn macie takie że potrzebujecie 20letniego pracownika z40letnim stażem pracy, który będzie dopłacał za możliwość pracy. Jest mi przykro że we własnym kraju nie mogę znaleźć najprostszej pracy.
  • 376
@Krrakowianin1906:

Nie obraz się stary ale pracujesz pół życia w robocie która raczej powinna być przejściowa albo, żeby dorobić sobie za granicą. Na twoim miejscu serio myślałbym o przekwalifikowaniu bo ta robota raczej nie da ci spokojnego życia do emerytury


@kobiaszu: dokladnie, takie prace sa przewidziane dla studentow i ludzi na zyciowym zakrecie. 30 latek po studiach i z 10 letnim stazem w magazynie w CV no to nie wyglada
@Krrakowianin1906: to nie sa walki, ani wyłudzanie danych (są na to tańsze sposoby) Najprawdopodobniej to błędy rekrutacyjne. Po prostu zatrudniają kogos, a po miesiącu niestety zwalniają bo coś odwalił. Im niższe stanowisko tym większy z tym problem.

Między bajki można włożyć też że ktoś to robi specjalne. Koszty rekrutacji są wysokie, a zniszczenia mienia lub kradzieże w przypadku pracy na magazynie też nie są tanie w obsłudze.
@Krrakowianin1906:
Sam teraz gorzej zarabiam, bo zmienilem branze na bardziej perspektywiczna, no ale sam sobie jestes winny. Bez obrazy, ale 10 lat dymac na magazynie to naprawde trzeba nie miec jakiejkolwiek ambicji czy potrzeby rozwoju (a sam nie jestem jakims pracusiem z wielkimi aspiracjami na zarabianie hajsu). Jeszcze jakby faktycznie jakos placili, a niecale 4 kola to sie zarabia w jakims lepsiejszym korpo po roku, gdy jest to Twoja pierwsza praca.
@Krrakowianin1906: za granicę panie zarobić pieniądze jedź. Pomysł co będzie jak stracisz kolejna pracę w wieku 40 lat i więcej jak teraz w wieku 30 masz problem kiedyś jesteś sprawny, zdrowy i generalnie jesteś uważany za osobę młodą chociaż.
@pi73r:
Z tym wyzszym wyksztalceniem to ten magazyn to powinna byc pierwsza praca na pol roku i tyle. Rekruterzy pewnie mysla ze sobie jaja robisz czy cos. Ostatnio moj szef robil rekrutacje na szeregowe stanowisko, to tez na rozmowe przyszedl gosc, co mial papiery na stanowisko szefa, no to logiczne, ze go szef nie wezmie jak tamten sie pewnie nawet sluchac nie bedzie chcial.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krrakowianin1906: z wiedzą którą wymieniasz szukaj po działach produkcji, jakości, retailu.
Ja z podobną wiedzą i średnim wykształceniem byłem już menadżerem jakości, teraz odpowiadam za zgodność, zaraz przeskakuje na inny duży proces pracując u lidera rynku w Polsce. Więc da się bez ścisłej specjalizacji
Nie obraz się stary ale pracujesz pół życia w robocie która raczej powinna być przejściowa albo, żeby dorobić sobie za granicą.


@kobiaszu: Co wy #!$%@? xD przecież z połowa polaków do końca życia pracuje na takich stanowiskach, co wy myślicie że wystarczy poprawcować parę lat jako magazynier a potem znajdzie się jakieś kierownicze stanowisko, ja #!$%@?.