Wpis z mikrobloga

@highhopes: Przedw wszystkim jest to plakat propagandowy, naruszający wolność do samostanowienia. Ciekawe, czy gdyby były po całej Polsce rozklejone plakaty proaborcyjne, to czy by się tam jeden mateuszek z jarusiem nie zaczęli dławić plwocinami (że o pedofilach wiary nie wspomnę).
  • Odpowiedz
@highhopes: bo widzisz, to właśnie o to chodzi, że ludzie budują swoje pozycje na strachu "neutralnych". Z jednej strony "pro-life" mówi, że usuwa się płody zdrowe. Z drugiej strony "pro-choice" mówi, że nie będzie można usuwać płodów chorych. I nikt nie chce mówić o tym, że pomiędzy tymi dwiema skrajnościami jest ogromna przestrzeń, bo to niemedialne.
  • Odpowiedz
@highhopes: wszędzie ruszyli z tym, podzielili się syfieniem z tęczami, błyskawicami itp. wyłączysz media społecznościowe a i tak od wojenek ideologicznych nie uciekniesz
  • Odpowiedz
@highhopes: mnie zastanawia kto jest nadawcą tych reklam, ile wydał na to kasy i dlaczego nie pomógł realnie np. dotując dom samotnej matki, hospicjum, szpital, cokolwiek. Identyczna sytuacja była niedawno z tymi bilboardami dot. zaprzestania przyjmowania komunii na rękę podczas mszy św. Żyjemy w czasach, w których zamiast wspomóc finansowo swój target, promujemy się na bannerach.
  • Odpowiedz
@BajerOp: Proszę:

Jak się jednak okazało, organizatorzy zaliczyli wpadkę. Grafika wykorzystana na billboardach została zakupiona w ramach subskrypcji. Autorka nie miała jednak pojęcia, że jej dzieło wykorzystuje się w celu promocji postaw pro-life i jak wytłumaczyła na Instagramie, sama jest zwolenniczką możliwości podejmowania samodzielnych decyzji przez kobiety.

„Zdecydowanie nie zgadzam się z taką ideą. Ten obraz miał wyrażać radość macierzyństwa, ale nie macierzyństwa wymuszonego, w którym nie możemy mówić o żadnej
  • Odpowiedz
Całe miasto tym zasyfione. Ciekawe, że jest to kampania propagująca opcję pro-life i hospicja perinatalne, a użyta grafika wskazuje raczej na prawidłowo rozwijający się płód. #aborcja #katowice


@highhopes: was już nawet grafika bez słów uwiera, a tyle było smieszkowania "hehe tęcza go piecze", niczym się nie różnicie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ganicjusz: dla mnie obraz świadomego macierzyństwa na które decydują się matki chcące dziecka. A jak nie chce być w ciąży to ja przerywa, i tyle
  • Odpowiedz