Wpis z mikrobloga

Cześć mirasy piwowarskie, będę sie zabierał do piwa smash. 4kg pale ale i planuje z tego otrzymać 11 l brzeczki do fermentowania. Polecicie mi jakiś fajny chmiel i może jakiś schemat chmielenia jaki proponujecie. Przeglądam profile chmieli i jest duży wybór a być może jest jakiś Wasz ulubiony, jakiś co pozwoli mi wypic piwo i stwierdzić: o kurka faktycznie czuć to i to.
ps. warze do tej pory wszystko z gotowych przepisów ze sklepów ale chce zrobić kilka piw smash żeby nauczyć się jak poznawać smaki i aromaty.

#piwowarstwo
  • 10
@srutownik: Citra ma bardzo chakraterystyczny aromat wśród amerykańców, ale mały % alfa kwasów może nie dać ci wystarczającej kontry jeśli zrobisz zbyt mocny słodowy przód. SMaSHa nie robiłem na Citrze (tylko single hopa), ale byłem mega zadowolony, choć ja Citrę uwielbiam.
Nelson już był polecany, jeśli tylko nie masz nic przeciw białym winogronom które w tym chmielu są bardzo wyraźne (choć jak twierdzi moja różowa trącą takim aromatem identycznym z naturalnym
@srutownik: moje typy to wspomniane Citra i Galaxy, polecam też Sabro (nuty kokosa) i Vic Secret (cytrusowo-żywiczny), stawiam że klasyka typu Cascade też może wyjść spoko.

Co do zasypu: 4kg na 11l to chyba wyjdzie jakiś mocarz w stylu 18Blg, zmniejszyłbym ilość zasupu na jakieś 3-3,5kg i celował w 14-15Blg. Tak samo słód pale ale przykryje trochę aromaty chmielu, robiłbym na najjaśniejszym pilzeńskim.
Chyba że taki był zamysł to nie mam
@xnor: po prostu chce się dowiedzieć jak smakuje piwo na slodxie pale ale bez innych słodów. Pilzneński pójdzie jako drugie piwo smash z innym chmielem. Racja co do ilości zasypu ale to jeszcze skalibruje jakoś.