Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brak_sumienia: ... a dlaczego w Reichu jest tak zielono? ... nie można po prostu skopiować rozwiązań z Rzeszy?

@RobertKowalski: trzeba by pewnie wysłać śmieci na wschód zamiast nimi palić (i w piecach i, w sumie, na i wysypiskach).
Problem jest taki, że na wschodzie są inne preferencje konsumenckie i nikt tam nie chce kupować śmieci.
@brak_sumienia: co tak szaro, a gdzie jest czujnik to czerwono we Włoszech? Btw śmieszą mnie ci ludzie w komentarzach tych postów którzy myślą że można po prostu przestać palić węgiel z dnia na dzień w elektrowniach
@Jin: sporo pelletu. Pracowałem od 2006 roku w firmie go produkującej, wydawały mi się odległymi czasy, na które UE miała zamiar w większości używać źródeł energii odnawialnej. Termin do 2020...
... a dlaczego w Reichu jest tak zielono? ... nie można po prostu skopiować rozwiązań z Rzeszy?


@RobertKowalski: Jeszcze pamiętam jak 10-15 lat temu polacy masowo rzucali komentarze o głupich niemcach inwestujących w wiatraki, przecież to takie nieefektowne, a poza tym jak wiatru nie byndzie to prondu tyż ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Większość ogrzewania gazowego. Sporo elektrycznego, a duża część prądu produkowana ekologicznie.


@Jin Masz jakieś dane na ten temat? Wydaje mi się że udział gazu w ogrzewaniu gospodarstw domowych w Niemczech nie jest aż tak wysoki, bardziej stawiałbym na pompy ciepła i biomasę, ale mogę się mylić.
@Bioly40:

Danych nie mam, tylko obserwacje. W miastach, duże osiedla mają ogrzewanie miejskie z lokalnych elektrociepłowni. Dzielnice kamienic i domów jednorodzinnych mają dostęp do gazociągów. W mniejszych miejscowościach, bez gazociągu ogrzewanie olejowe i pelet. Ale nie na taką skalę jak w PL. Dodatkowo występują programy zachęcające do instalacji piecy gazowych i pozwalające zakladać przyłącza gazu na preferencyjnych warunkach.
Budowałem w zeszłym roku przyłącza gazu i jedna z klientek (okolice Gery) przyznała