Wpis z mikrobloga

Jak się nazywa ten rodzaj okładki który często występuje w książkach dla dzieci - okładka jest twarda i miękka jednocześnie, sprawia wrażenie jakby była napompowana, składa się z dwóch warstw twardszej od strony kartek i bardziej miękkiej ale nadaj twardej z zewnątrz. Nie wiem czy wiecie o co chodzi ale nie wiem jak to inaczej opisać.
#ksiazki #dzieci #introligator #pytanie
  • 9
@DumnaAniemia: Jak byłem mały to miałem ulubioną serię (3 albo 4 tomy) książek detektywistycznych właśnie w takiej okładce. Od dawna próbuję sobie przypomnieć tytuł lub znaleźć w sieci, ale za nic nie mogę. I właśnie jak pamiętam to one miały takie okładki, ale momentami zaczynałem wątpić, czy rzeczywiście takie istnieją, a jak się okazuje to tak, skoro też z takimi się spotkałaś.

@Sansiwiera: To będzie to, w mojej lokalnej bibliotece były 4 pierwsze książki z serii i właśnie tego szukałem. Możliwe, że okładkę mylę z innym tytułem, ale wydaje mi się, że właśnie tutaj była taka lekko piankowa. Widzę, że na Allegro można tanio dostać, chyba kiedyś przy okazji zamówię i sprawdzę. Ogromne dzięki za link! :)