Wpis z mikrobloga

@Agatk:

kobieta która "nie zna się na temacie" może zostać kierownikiem grupy ludzi w warsztacie mechanicznym?

Z odpowiednimi znajomościami na pewno może.

Normalnie to by zatrudnili po prostu prawdopodobnie faceta, który ma już doświadczenie w zarządzeniu ludźmi w takiej branży, bo tak jest rozsądniej. Takiego kto się zna na mechanice, ale niekoniecznie jest mechanikiem z zawodu.
@Agatk "dlaczego niestety? praca kierownika to nie tylko przebywanie na warsztacie, ale rozliczanie pracy, przydzielanie zadań, odrzucanie zadań, raporty finansowe" no i przede wszystkim znanie się na "temacie"
@bartton: nikt, pracuję obecnie jako asystentka, dobrze znam firmę z każdej strony a obecny kierownik będzie się zwalniał dlatego przyszło mi to do głowy jako opcja rozwoju
@bartmni: co to za bait niby? xD to nie warsztat samochodowy, większość prac jest powtarzalna i dyrektor produkcji sam ma tabelę z normami, co ile powinno zająć. jak ktoś się #!$%@? to dostaje karę finansową w postaci minusowych procentów do premii, a jak się stara to dostaje dodatkowe procenty. Co ma być tutaj baitem?
@Agatk:
Dobre zarządzanie pracą i ludźmi.
Stosowanie kar finansowych jako czynnik wzbudzający respekt i szacunek u pracowników.
Agatka wybierz jedno.
Jak nie znasz się na branży to nie zrozumiesz realiów produkcji. Z jednej strony pracownicy będą mogli Ci wcisnąć różne kity, żeby się obijać, a z drugiej strony Ty możliwe, że będziesz od nich wymagać za dużo. To zły pomysł.
@por_fuera: na chłopski rozum to głupie, ale od dawna istnieje podział na liderów technicznych i managerów, tylko w Polsce B jeszcze łączy się te dwie role z #!$%@? rezultatem - spec techniczny #!$%@? się najczęściej zna na zarządzaniu ludźmi, spec od ludzi #!$%@? się zna na skilach twardych.
@dolOfWK6KN: formalnie jestem asystentką prezesa, prowadzę jego kalendarz, umawiam spotkania z kluczowymi klientami, tylko obecnie spotkań nie ma i przez długi czas nie będzie dlatego myślałam o zmianie charakteru pracy przez dodanie sobie obowiązków. Oprócz tego robię i przedstawiam raporty finansowe, raporty wynagrodzeń i premii, przygotowuję wszelkie dokumenty, analizuję pod kątem błędów przed "podpisem prezesa", prowadzę aktywnie listę kluczowych klientów którzy dostają alkoholowe paczki na święta ( ͡° ͜ʖ