Wpis z mikrobloga

Tarcza mechanizmu korbowego shimano claris r2000 50T - istnieje cos takiego? Sa na necie tarcze oznaczone FC-2450 ale sa tez rozne clarisy no i nie jestem pewien. Ciezko cos konkretnego znalezc. Da sie dokupic sama tarcze czy musze w Claris R2000 wymieniac cala korbe?

#szosa
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@westu: i tak bardziej się opłaca całość wymienić, wiem z doświadczenia że jak nie masz wysokiej grupy to się nie kalkuluje a Claris nie jest wysoką grupa :P
@westu: istnieje. FC-2450 ma tarcze przykręcane na 5 śrub, r2000 na cztery. Szukaj po numerze Y1W698010 ale raczej będzie ciężko. W tamtym roku były za około 70zł, wiem bo nie mogłem do siebie sory znaleźć i zastanawiałem się czy ta będzie pasować.
@Fraglesss: tarcze do clarisa to wydatek rzędu 100zł (70 duża, 30 mała), cała korba 260zł. Co się tu nie kalkuluje?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@westu: No ale to jest właśnie to :/ dostępność zębatek jest kiepska na tyle że bardziej się kalkuluje nowa kupić. Jak Ci nie przeszkadza to szukaj jakiejkolwiek tarczy 50t na rozstaw 110mm, 4 śruby i zaoszczędzisz. Wtedy już taka tarcza nie jest tak ładnie zintegrowana ale tańsza
@WuERA: @albin88: dzieki, potrzebuje tylko duzej, nie przypilnowalem lancucha i mam teraz efekt pletw a nie zebow na tarczy

@Fraglesss: dzieki, to wazna informacja, nie przeszkadza mi ze nie bedzie super zintegrowana wizualnie, wazne zeby mechanicznie bylo w porzadku
@westu: jeszcze żeby nie było za łatwo to widzę, że claris był na dwie i trzy zębaki z przodu to i tarcze będą trochę inne. Ten numer co Ci podałem jest chyba do wersji z dwoma zębatkami.
Ewentualna wymiana to odkręcenie ślub i wymiana zębatki.
Jak masz dwurzędową korbę to powinny pasować z sory, tiagry, 105. Z tego co się w tamtym roku dowiadywałem to różnią się materiałem z jakiego są
@albin88: @Fraglesss: @WuERA: poszukalem, popytalem - nie ma nic do Clarisa na ten moment, ani korby 170mm (w normalnych pieniadzach) ani tym bardziej samej tarczy. Tarcza ma byc w jednym ze sklepow za... 9 tygodni (w cenie ok. 70zl). Kupilem dopiero co nowy dobry lancuch (connex 808) i zastanawiam sie, czy go nie odstawic na nowa tarcze a kupic ten zwykly Shimano HG50 i dojezdzac go na tej korbie.