Wpis z mikrobloga

#pytanie #utylizacja #covid19 #zabka #smierc

Cześć Mirko mam #pytaniedoeksperta . Niedaleko mojego bloku zamknęli nagle Żabkę i utylizują wszystkie produkty (wyrzucają je do kontenera). Oficjalna kartka mówi tylko o inwentaryzacji. Z tego co wiem, to przy inwentaryzacji nie wyrzuca się wszystkiego. Czy to możliwe, że ktoś zmarł w środku i z tego powodu muszą być wyrzucane wszystkie produkty? Lub np wykryli mu COVID i stąd utylizacja?
  • 11
@magik-86 utlizuje sie przeterminowane produkty, albo takie które nie nadają się do spożycia z powodu uszkodzenia opakowania lub wycofane przez producenta. Idąc twoi tropem trzeba by wyrzucić meble z magazynu ikei lub telewizory z media marktu, bo ktoś miał covid.
@ConanLibrarian: Wiem, że najemca lokalu nagle zmarł. Nie wiem czy w lokalu, ale biorąc pod uwagę obecne przepisy jest możliwe, że jeśli po śmierci zrobili mu test na Covid i wyszedł pozytywny to muszą być zdezynfekowane wszystkie pomieszczenia i produkty z którymi miał kontakt. A ponieważ żywności się nie dezynfekuje to zakładam, że musi zostać zutylizowana.

Nie piłem i nie ćpałem. A Ty? Bo musi być przyczyna takich... nazwijmy je wnioskami.
Wiem, że najemca lokalu nagle zmarł.


@ConanLibrarian: wiem, ze zmarł nagle, ale nie wiem czy w lokalu. Czytaj ze zrozumieniem.

Przepisy mówią o tym, że w takim wypadku należy odkaźić: "pomieszczenie, w którym osoba zmarła przebywała oraz wszystkie przedmioty, z którymi była w styczności, jak też środek transportu, którym zwłoki były przewożone, poddaje się odkażaniu,"
A ponieważ nie wiem czy właściciel zmarł w środku, ale zakładam, że tak mogło być. I
wiem, ze zmarł nagle, ale nie wiem czy w lokalu.


@magik-86: Przecież od początku jest jaszne, że nie wiesz, ale konfabulujesz.

pomieszczenie, w którym osoba zmarła przebywała oraz wszystkie przedmioty, z którymi była w styczności,


Tak, oczywiście.

zamknęli nagle Żabkę i utylizują wszystkie produkty


Uwaga na nisko latające kwantyfikatory. ;>

Pytanie o używki aktualne.
@ConanLibrarian:

Nie konfabuluję. Mam oficjalny email z administracji, że najemca lokalu nagle zmarł. Nie wynika z niego, że zmarł w lokalu. Dlatego zastanawia mnie z jakiego powodu produkty są utylizowane.

Jedyną przyczyną która przychodzi mi do głowy są przepisy dotyczące postępowania ze zwłokami osoby zmarłej na chorobę zakaźną.

Tutaj masz przepisy na temat: [link do przepisów](https://www.gov.pl/attachment/b25bf586-fb36-4aec-9795-34a719bee0e1)

Staram się w merytoryczny sposób ustalić. Dlaczego w tej akurat żabce są utylizowane wszystkie produkty
Pobierz
źródło: comment_1611737366Vi0T3OTgMVFkbcWClXgxvP.jpg
Piszesz wszystkie, a cytujesz „wszystkie, z którymi miała kontakt”.


@ConanLibrarian: tak, ponieważ jeśli ktoś umarł i jest w pomieszczeniu z jakimiś produktami to nie wiesz z którymi miał kontakt bezpośredni a z którymi nie (które np dokładał przed chwilą na półkę). Z tego powodu być może należy zutylizować wszystkie.

Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że produkty są utylizowane?
tak


@magik-86: Nie. Pojęcia wszystko oraz wszystko, z czym miał kontakt to różne pojęcia i opisują różniące się zbiory.

ż jeśli ktoś umarł i jest w pomieszczeniu z jakimiś produktami


A teraz piszesz o trzecim zbiorze. To, że coś jest w pomieszczeniu nie musi być w zbiorze miał z tym kontakt.

To są podstawy.
;>>>

Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że produkty są utylizowane?


Wszystkie?
;)