Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #sieci #mikrotik #ubiquiti #chwalesie
Zrobiłem sobie sieć i w ramach dzielenia się pomysłami postanowiłem tutaj ją opisać. Przede wszystkim chciałem mieć wszystko w jednym miejscu dlatego zawiesiłem sobie szafkę Rack 10" 6u by większość wygodnie pomieścić. W szafce znajdują się ( od dołu):

Modem Toya
Listwa prądowa
Router Mikrotik Hex S z mocowaniem wydrukowanym w 3d.
Switch Netgear GC110p który kupiłem po taniości na IBOOD. Niestety mi nie pasował do Rack 10 ale przekręciłem półkę o 180 stopni, przykręciłem do niej switcha a samą półkę przykręciłem razem z routerem.
Access Point Ubiquiti Unifi 6 lite (musiałem go ściągać z oficjalnego europejskiego sklepu unifi, jak zamówiłem w PL to dostałem info, że dostawa będzie w kwietniu).
Kabel micro USB który mam w planach wykorzystać jako alternatywne łącze ( jeszcze mi nie działa).
Poza kadrem mam jeszcze Synology DS220+

Najchętniej bym szedł we wszystko Unifi, lecz nie dość ,że koszty większości komponentów są co najmniej 2 razy droższe od konkurencji, w dodatku w tej chwili firma nie ma żadnego routera który by mi odpowiadał ( rozmiarowo i wydajnościowo).

Z ciekawostek:

Łącze zapasowe które jeszcze mi nie funkcjonuje a które będzie polegać na tetheringu z telefonu ( jakby nie patrzeć to tanie i dosyć wygodne rozwiązanie przy przyjęciu użytkowania domowego i jakiejś 1 awarii rocznie).
Postanowiłem podłączyć Sylogogy za pomocą dwóch kabli ethernet z wykorzystaniem link aggregation - pewnie nic mi to nie da, ale jako, że zarówno Synology jak i switch obsługują tą technologie, to dlaczego nie.
Szafy rack 10 - miałem do czynienia z szafą produkcji Stalflex ( nie polecam) teraz kupiłem sobie Lanberga ( lepsza, ale też nie polecam). Teraz bym pewnie kupił Neku, ale nie składałem jej i nie moge polecić.
Z rzeczy do zrobienia:

Zasilanie całości z UPS wraz ze sterowaniem Synology ( UPSa mi zepsuli w transporcie i czekam co dalej)
Przeciągnięcie kabli do dwóch telewizorów wraz ze switchami. Chcę ominąć w nich transmisji wifi ( głównie dlatego, że po włączeniu TV muszę czekać aż się połączy z wifi). Mam już jeden switch Unifi Flex Mini ( zasilany z POE - nie będę potrzebował zasilaczy).
Jeśli macie jakieś pytania to możecie pytać, ja postanowiłem sobie takie coś wykonać bo już kilka takich zestawów za pieniądze zrobiłem i nie może być tak, że szewc bez butów chodzi.
Pobierz kepak - #siecikomputerowe #sieci #mikrotik #ubiquiti #chwalesie 
Zrobiłem sobie sieć...
źródło: comment_16119577273T2OcEo449msMUsZdivuNc.jpg
  • 28
@kepak: no siema siema, w sobotę robiłem to samo.

Router Mikrotik Hex S z mocowaniem wydrukowanym w 3d.


Ja też!

Access Point Ubiquiti Unifi 6 lite


Zaszalałeś. Ja na razie zwykły uap-ac-lite w ilości jeden, druga sztuka już do mnie jedzie i zastąpi tp-linka.
Z ciekawostek, mikrotik miał u mnie problem z zasileniem AP, musiałem użyć injektora z zestawu.

ether5 detected poe-out status: current_too_low
teraz kupiłem sobie Lanberga ( lepsza, ale
Pobierz L3stko - @kepak: no siema siema, w sobotę robiłem to samo.

 Router Mikrotik Hex S z...
źródło: comment_1612167238qM6VKLFHokfbLoG3VJHFcz.jpg
@L3stko Co do zasilania to ja wcześniej miałem stare kiego uap i działał na tym mikrotkowym. Nowy już nie chciał działać, ale po to kupiłem switcha z POE. Że spasowaniem otworów problemów nie miałem ale te drzwiczki mnie irytują. Jak założyłem je na drugie skrzydło to było jeszcze gorzej. UPS będzie normalny ale mam na ziemi miejsce by go postawić.
A i nie bawię się w chowanie tutaj synology. Przynajmniej na razie.