Wpis z mikrobloga

Witam,
Z racji, że #chomikuj znowu zarządziło czystkę serwerów poniżej prezentuję sposób na częściowo automatyczne pobieranie własnych plików z wybranego katalogu:
Uwaga! Jeśli plików w danym katalogu jest więcej niż jedna podstrona plików, to w ten sposób pobierze się pliki z jednej, aktualnie otwartej podstrony.
1. Opcjonalnie, dla wygody. Ustaw w przeglądarce, by nie pytała o to, czy i gdzie zapisać plik tylko od razu go pobierała
2. Utwórz nową zakładkę w przeglądarce i jako adres ustaw:

javascript:(function(){let filesToDownload=$('#fileslistcontainer').find('.fileItemContainer');downloadFile(0,filesToDownload.length-1);function%20downloadFile(index,max){setTimeout(function(){let%20fileToDownload=filesToDownload.eq(index);fileToDownload.find('.downloadAction').trigger('click');setTimeout(function(){$('#downloadwarningform').submit();},1500);index++;if(index<=max)downloadFile(index,max);},4000);}})();
Źródło skryptu: https://gist.github.com/tomasz-nolberczak/58e548b96b5c4a175a4c9faef155a595
Utworzysz w ten sposób tzw. skryptozakładkę (ang. bookmarklet), czyli po kliknięciu na nią w aktualnie otwartej karcie przeglądarki uruchomi się skrypt.
3. Otwórz katalog Chomikuj, z którego chcesz pobrać pliki i podstronę katalogu
4. Kliknij w utworzoną wcześniej skryptozakładkę
5. Po kilku sekundach rozpocznie się pobieranie plików. Co kilka sekund zostanie rozpoczęte pobieranie kolejnego pliku.

Wiem, że to nie do końca #chmura, niektórzy twierdzą wręcz, że to sam #warez i tam tylko #piratujo, ale jeśli ktoś ma tam #backup plików, których nie chce utracić (jak ja) to warto zerknąć czy i Nas dotknęły owe - jak to ujęli - porządki. Bo to jednak mimo wszystko nielimitowany #dysk w chmurze, a #internet jest prawie wszędzie, więc mógł ktoś wykorzystać ten serwis do zrobienia kopii zapasowej.

Pozdrawiam serdecznie,
NieczerwonyKombajn
  • 10
@Gymski: Taką wiadomość dostałem w zeszłym roku:

Drogi Chomiku!

W życiu każdego z nas raz na jakiś czas przychodzi pora na porządki. Tym razem pojawią się one w naszym serwisie, ponieważ nieustannie chcemy podnosić jakość korzystania z niego.

Niebawem usuniemy z serwisu stare, nieużywane od dawna pliki, aby zoptymalizować miejsce na naszych serwerach i udostępnić je na nowe treści. W związku z tym usuniemy również niektóre pliki z Twojego konta.


W
@Gymski: w tamtym roku w kwietniu robili i teraz w tym roku w lutym... wywalają pliki, szkoda że nie mówią według jakiego to algorytmu! (np. niepobierane przez innych przez X dni); chomikuj się zepsuł...
szkoda że nie mówią według jakiego to algorytmu

@M4ciek: Tak "na oko" - usuwają pliki nigdy nie pobrane przez nikogo "płatnie" punktami (zatem z ich punktu widzenia biznesowego - nieatrakcyjne), raczej o większych o rozmiarach, "leżące" na ich dyskach dłuższy czas. Jeśli ten sam plik jest udostępniany na kilku kontach, to jest on zapewne przechowywany tylko raz (plus kopie zapasowe), więc teoretycznie najbardziej opłacałoby się im usunąć te wspomniane wcześniej "unikalne"
@M4ciek: Prościej, ale ja nie jestem nawet w stanie tego pościągać. Masa rzeczy została wrzucona do tego katalogu, który niby jest dostępny do 27.02, tylko mi pamięci brakuje, ze ogarnąć.
Ponad 3TB danych, zahasłowanych i ukrytych przed innymi użytkownikami. Dostęp mam tylko ja i nikt więcej, mimo wszystko i tak mi usuną. Wykłady, lekcje, materiały dydaktyczne, wszystko w #!$%@? bo jakaś #!$%@? czystka.
@lilitch123 współczuję sytuacji... chomikbox to sprawnie ogarnia, u mnie ponad 300GB i poszło w jakieś 12-15h pobierania na spokojnie w kilka dni, choć wkurza że te gnoje i tak wrzucili to wszystko do jednego folderu robiąc burdel z tego, co było wcześniej uporządkowane.