Wpis z mikrobloga

Jakie ejst Twoje stanowsiko odnosnie szczepienia #koronawirus #szczepienia

Ktore zdanie najblizej opizuje Twoj stosunek do szczepien ?

  • Zaszczepie sie Pfizer, Moderna ale nie AstraZeneca 13.2% (12)
  • Zaszczepie sie AstraZeneca ale nie Pfizer, Moderny 2.2% (2)
  • W ogole sie nie zaszczepie 49.5% (45)
  • Obojetnie - byle sie zaszczepic 35.2% (32)

Oddanych głosów: 91

  • 13
  • Odpowiedz
@Lucyna_98: Sputnik podobno tylko 50% skuteczny no i chyba nie miał 3 fazy testów z tego co pamiętam, a wszystkie szczepionki zaakceptowane w UE czy WB chronią prawie całkowicie przed hospitalizacją i śmiercią.
  • Odpowiedz
@Nihas: z tego co widzialem to sputnik >90% skutecznosci ale co do szczepionek w UE tych 3 producentow astrazenecu, pfizera, moderny to majac dwadziescia pare lat ryzyko zgonu i ciezkiego przebiegu i tak jest malutkie wiec kryterium i tak ejst skutecznosc, wiec majac do wyboru lekko ponad rzut moneta w przypadku AstraZeneci vs 95% Pfizera lub Moderny, kalkulacja jest prosta
  • Odpowiedz
z tego co widzialem to sputnik >90% skutecznosci


@Lucyna_98: Z ruskich danych tak, ale ja gdzieś czytałem, że realna skuteczność to ok. 50%, ale nie mogę tego potwierdzić, więc nie ma co brać mojego komentarza na poważnie xD
  • Odpowiedz
@Nihas: po prostu większe zaufanie. Pfizer robi wszystko i nic, a wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Plus pompa na pfizera w UE byle nabić kabzę niemcą skutecznie odpycha mnie od przyjęcia ich preparatu. Do tego transport pfizera, a moderny. -70 kontra -20. Większa pewność, że moderna nie skiśnie. No i moderna dłużej pracuje nad szczepionką. Jako pierwsi w sumie zaczęli. Pfizer wziął się znikąd, ma
  • Odpowiedz