Wpis z mikrobloga

Mój kot od kiedy zaczął jeść normalne karmy to whiskasami itp tak gardzi, że jak mu podałem niedawno (teściu przywiózł w opór tego :/ ) to nie dość, że nie chciał jeść to jeszcze próbował zakopać jakby to było gówno. To dość dosadny komunikat od kitku :D
  • Odpowiedz
@NiebezpiecznyGangsterPepe miastowy kot nie zwariuje, jeżeli ma odpowiednią stymulację intelektualną. Mój kot ma trzypokojowe mieszkanie plus osiatkowany balkon, drapaki, zabawki analogowe i automatyczny laser, a do tego zabawkę na inteligencję ze smaczkami - i nie zwariował. Tylko w mieście kitku trzeba się zajmować i bawić z nim, a nie puścić samopas i zajmuj się sobą sam.
  • Odpowiedz
@NiebezpiecznyGangsterPepe: o nie, to wsiur powielajacy wszystkie mity i praktykujący wszystkie najgorsze zachowania.
Pewnie jeszcze kot niekastrowany, żeby był jeszcze "szczęśliwszy". No i nieśmiertelny argument że kot zamknięty w cZTereCh ŚciAnAcH jest nieszczęśliwy i się męczy!!!
  • Odpowiedz
@pollyanna Proszę cię, kto ma czas, żeby się codziennie z kotem bawić i zajmować nim? To nie dziecko. On sobie sam bardzo dobrze poradzi.

@good_excuse nie mówię, że kot zamknięty w czterech ścianach jest nieszczęśliwy. Ale na pewno to nie to samo co wolny kocurek. Natury nie oszukasz, albo oszukasz tylko trochę. Btw. ja mieszkam w mieście, ale wracam często do rodziców na wieś, a sam do mieszkania w mieście planuję sobie
  • Odpowiedz
@Kaplanka: woda z miski a woda z pożywienia to dla kota inna rzecz. Co do preferencji, to podobnie jak z dziećmi, wolą zjeść drożdżówkę i snikersa, bo jak nie zjedzą pomidora to i tak to dostaną, żeby zjadły cokolwiek.
  • Odpowiedz
@Kaplanka: a skąd jeszcze, skoro dostają suchą karme? ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma co dyskutować, faktem jest, że kota łatwo odwodnić, więc powinien miec wode i w misce i w karmie. A wiekszosc zdrowych kotow, na dobrej mokrej karmie w ogole nie pije wody z miski, bo nie potrzebuje.
  • Odpowiedz
@finchharold: przez wiele lat reklamowano papierosy i alkohol. Wódki Bols już nie pamiętasz? Ach, no tak, to przecież była żaglówka, więc coś zupełnie innego :>. Piwo jest dobre na nerki? Nawet zakładając że jest to prawda, to warto to zestawić z szeregiem efektów ubocznych wynikających ze spożywania alkoholu. Czy dalej warto pić piwo?
Nie wygłupiaj się. Piwo jest bardziej szkodliwe niż pomocne. I piszę to jako miłośnik piwa.
  • Odpowiedz
@Eppepeppe a jak chodzę ja się kąpać albo mój mąż to wiszą nad wanną i żłopią w dużych ilościach, przy każdej wizycie w toalecie puszczamy im wodę z kranu, bo krzyczą, że chcą pić, czasem z klozetu albo kiedy myję naczynia, także nie bądź taka hop ze swoimi osądami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kaplanka: nie zmienia to faktu że zdrowy kot 90% wody pobiera z pożywienia, a nie z kranu czy z wanny( tym bardziej z mydłem :)) ale nie musisz sluchac, Twoje koty, chciałam uświadomić że te zwierzaki są bardzo delikatne jeśli chodzi o nerki i warto o to dbać, poczytać o ich żywieniu. Niemniej jednak, zdrowia dla kotków!
  • Odpowiedz