Wpis z mikrobloga

@czyznaszmnie: kto w Polsce niby głeboko wierzy? Przecież rząd wyciera sobie mordę kościołem. Kościół polski odleciał od Watykanu i otwarcie krytykuje chociażby LGBT wprost przeciwstawiając się papieżowi. Uprawiją politykę, w tym atakują ludzi, np. taki Rydzyk.

Przecież u nas w kraju religia służy tylko i wyłącznie jako wymówka do nieponoszenia konsekwencji. Oczywiście nie każdy tak podchodzi do religii, ale Ci normalni nic nie robią z aktualnym stanem rzeczy więc jakakolwiek ochrona
@NiedzielnyMirek: po pierwsze nigdzie nie napisałem o Polsce, bo na miliard procent polska nie będzie pierwszym krajem które podejmie się takiego kroku. Jeżeli prezydent w stanach 3 razy dziennie nie powie "god bles a murica" w zasadzie nie ma szans na elekcję.

Jeśli chodzi o wymówkę, to tu też nie doszukiwałbym się jakichś większych zalet dla ludzi religijnych, oczywiście mowa o zwykłym obywatelu, nie o żołnierzach tych armii.

A jeżeli już
Tak trudno dać ludziom wierzyć w co chcą


@ROXTES: ja im daję wierzyć w co chcą. To oni nie dają mi mniejszych podatków za nieuczestniczenie w ich obrzędach, za które muszę płacić. To oni nie pozwalają mi na robienie rzeczy, które są "moralnie" niezgodne z ich religią, i które wprowadzają jako prawo obowiązujące w całym kraju, niezależnie w co wierzę lub nie. To oni nie pozwalają mi w świetle prawa nawet