Wpis z mikrobloga

Hej,
Mam laptopa z matrycą 144 Hz, a chciałbym pograć w Resident Evil 4 i Lego Star Wars, ale niestery te gierki nie odpalają na 144 Hz. W Paneli Nvidii nie mam innej opcji niż 144 Hz, ale czytałem że można stowrzyć customową rozdzielczość i też tam dać 60 Hz, tylko że ludzie robią to na monitorach. I teraz pytanie do was, czy takie coś nie uszkodzi mi matrycy, czy jest to bezpieczne?
#informatyka #monitory #matryca #gry #144hz #gaming
  • 7
@rivvv: Moim zdaniem raczej NIE powinno być problemów, bo elementy grzeją się zwykle nadmiernie gdy pracują z wyższymi częstotliwościami niż deklarowane, a nie niższymi. Ale odpowiedzialności bym za to nie wziął.
@rivvv Jest bezpieczne, najwyżej sobie zawczasu sprawdź jak się uruchamia tryb awaryjny gdybyś uatawił jakieś rozdzielczości z dupy, bo o ile niczego ci to nie uszkodzi to po prostu nic się nie będzie wyświetlało
@siadaj_Kulson: część gierek (szczególnie tych starszych) w trybie fullscreen się domyślnie ustawia na 60Hz. Nie grałem w żadną z tych gier które podał autor, ale jeśli wierzyć stronce PCGW:
- RE4 jest zaprojektowane pod 30FPS i niespecjalnie jest co z tym zrobić; teoretycznie można zwiększyć limit do 60, ale wtedy gra przyśpiesza i pojawia się sporo bugów, podejrzewam że na 144 byłaby niegrywalna
- nie ma danych o Lego Star Wars,
@rivvv: Ale to te gry Ci jakoś dziwnie działają? Bo z tego co wiem, to to że matryca ma 144 Hz oznacza tylko tyle, że może odświeżać obraz maks. w tylu klatkach. Natomiast jeśli gra działa na PC w mniejszej ilości klatek (np. 60, czy 30), to po prostu normalnie chodzi. 144 Hz oznacza maksymalne odświeżanie, a nie że wszystko chodzi w 144 fps. Szczególnie, że mało która gra byłaby w
@siadaj_Kulson: @yojo2: @gry-sa-sztuka: przecież gra może działać bez problemu w 30 klatkach (30FPSach) i 144Hz odświeżania ekranu. Sam tak gram w wiele tytułów, to przecież dwa osobne parametry: klatkarz i częstotliwość odświeżania ekranu

Co innego freesync czy gsync gdzie klatkarz jest powiązany na sztywno z odświeżaniem, ale nie o tym mowa
Oj chłopy XD dobrze wiem że na 144 Hz można grać w 60 fps, tylko starsze gry, takie jak RE4 albo LEGO star wars the complete saga nie chcą się uruchomić jak matryca ma odświeżanie 144 Hz