Wpis z mikrobloga

  • 1
Czy Horizon Zero Dawn jest trudna gra czy jestem wyjatkowo upośledzony i nie ogarniam mechaniki tej gry?
Poziom trudności Normalny, idę zgodnie z fabułą, mam 16 poziom a do pokonania robot 18 który wjeżdża we mnie na pełnej i tracę 1/4hp

Coś robię nie tak? Trzeba w to ostrożnie grać i misje przechodzić godzinami?

EDIT: A jak już mnie jeszcze dorwie cokolwiek innego małego to nie mam żadnych szans na przeżycie.

#ps5 #horizon #ps4
  • 20
  • Odpowiedz
@gawix: jesteś upośledzony ( )

A tak na serio, pewnie brakuje Ci wprawy, pograj sobie trochę w jakiegoś Dark Soulsa albo Bloodborne. Taki Horizon będzie dla Ciebie do przejścia nawet na najwyższym poziomie :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Neverius nie mówię że jestem pro graczem, ale nie mogę nazwać siebie totalnym noobem który ma problem z padem od PlayStation. Ale ta gra sprawia wrazenie wyjątkowo upartej z niejasno opisanymi metodami walki. Zasadniczo walcz tylko pojedynczo, ale chodzą grupami.
  • Odpowiedz
@gawix: jest po prostu dynamiczna, musisz wiedzieć gdzie są przeciwnicy podczas walki, unikać ataków, zmieniać pozycję i nie być łasy na zadawanie obrażeń bo nie o to chodzi. Jeszcze dobrze jest eliminować trudniejszych przeciwników z ukrycia.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Neverius mam problem ze jak jednego dziabne z krzaka to zaraz jakiś miglanc to wyczaji i do mnie dopadnie. Staram się mieć lvl odpowiedni do danego zadania, jak mam za niski to pójdę na poboczne. Przedmioty też staram się mieć na bieżąco - nawet bestariusz przeglądam. Ale mam wrażenie że gra jest po prostu trudna, być może jestem za stary i mam za mało czasu na siedzenie i rozmyślanie nad gra.
  • Odpowiedz
@gawix skanujesz robota, odkrywasz slabe strony i dobierasz odpowiednio strzaly, trafiając w slabe punkty, do tego mozesz pozastawiac pułapki i nakierować na nie robota.
  • Odpowiedz
  • 1
@gawix też tak miałem na początku, ale później #!$%@? się bestie aż miło. Pamiętam moje pierwsze spotkanie z jastrzabłyskiem - kurła, co to gówno! Spieprzaaaaaaaać! A teraz 5 w grupie nie jest problemem ;)
  • Odpowiedz
Czy Horizon Zero Dawn jest trudna gra czy jestem wyjatkowo upośledzony i nie ogarniam mechaniki tej gry?


@gawix: Polecam zainwestować w skill "Concentration" - w momencie skoku z wycelowaną bronią dystansową czas spowalnia. To daje MEGA ułatwienie bo celowanie staje się proste, łatwe i przyjemne a i wycelować w newralgiczne części jest też znacznie łatwiej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@greven posiadam, odrazu zakupiłem po przeczytaniu opisu. Jestem przyzwyczajony że w grach jestem "tankiem" i w większości biorę wszystko na klatę. Spróbuję przestawić głowę i to ogarnąć.

Często brakuje mi też komponentów do produkcji strzał. Kupuje się je u kupców czy trzeba szukać po mapie?
  • Odpowiedz
Jestem przyzwyczajony że w grach jestem "tankiem" i w większości biorę wszystko na klatę.


@gawix: A nie, to tutaj do momentu znalezienia pewnej zbroi nie będziesz w stanie "tankować" - raczej szybki doskok, atak i równie szybki odskok. Można kupować u kupców i badyle często chyba nawet kupowałem, ale jak nie używasz nagminnie fast travel to nie powinieneś mieć do późniejszych etapów problemów z komponentami - więcej może zwiedzaj ( ͡
  • Odpowiedz
  • 0
Pociesza Cię, ja zatrzymałam się na śledzeniu ścieżki podczas nauki. Tak mnie dziabaly, że nie wytrzymałam i poszło w kat. Brakuje mi cierpliwości. No pewnie jestem noobem
  • Odpowiedz
@gawix: Grałem na najwyższym albo prawie najtrudniejszym, więc nie wiem czy mechy są bardziej agresywne, ale wydaje mi się że jest podobnie poza obrażeniami itp. Trzeba korzystać ze słabych punktów i po prostu przeważnie unikać walki w bezpośrednim kontakcie. Pułapki, zabójstwa z ukrycia też pomagają. W tej grze jest sporo takich sposobów i walka jest imo z grafiką najlepszym elementem gry. Do dzisiaj pamiętam pierwszą walkę ze Skałokruszem czy Lodowym Pazurem,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Obywatel_Kondominium graficznie nie powala, brakuje mi tylko lepszej optymalizacji pod ps5 (60fps). Gra ma ciekawą fabułę, ale z tego co piszecie to jestem dopiero na początku gry. No cóż, jak dziecko pozwoli to przysiade na spokojnie i zagram trochę jak łowca a nie jak Kratos z GoW :-)
  • Odpowiedz
@gawix: Podobna sytuacja u mnie z moim szwagrem. Ja zacząłem grę na ultra hard, w między czasie zmieniłem na very hard bo jednaj 5x wyższe ceny w sklepie to przesada i grind musiałby być straszny. Mój szwagier pytał mnie jak to przechodzę na takim poziomie, bo on na normalu ma problemy. Jestem po seriach z bloodborne i DS więc wiadomo jest dużo łatwiej. Ale ząłożenie jest podobne. Te maszyny faktycznie są
  • Odpowiedz
@ArQsa: P.s. Ogarnij sobie łuk wyborowy i strzały rozrywające do odrywania elementów. Dobrą taktyką jest zamrożenie przeciwnika, a później dobicie go "strzałą celną" - tymi z największymi obrażeniami.
inna taktyka - potykasz i napieprzanie wszędzie pułapek i bieganie pomiędzy nimi (lepsze z potykacza, bo jesteś bardziej mobilny niż zwykłe pułapki - jest bezużyteczny). Inna taktyka - wyrzutnia lin i na spokojnie możesz przycelować po spętaniu maszyny - pojemniki na chłodziwo/ogień robią
  • Odpowiedz