Wpis z mikrobloga

Chciałbym spytać speców, jak widzą walkę Janek-Adesanya. Ja się nie znam, ale widziałem walkę Israela z Romero i było nudno. Tam się nic nie zadziało.

Janek musi go ustrzelić? A jak nie, to nie ma szans na punkty?

#mma #ufc
  • 15
@Delo: Israel będzie pykał i punktował, ciekaw jestem ile waży w okresie treningowym z punktu widzenia cięcia wagi. będzie szybki ale tak jak w średniej? Watpie.
Styl niekonwencjonalny izziego, ale nasz rudy to też dobry kopacz (i striker po korektach stójki z trenerem Złotym) i kilka planów musieli ustalić w wca(prawdopodobnie schodzić do parteru i tam rozbijac izziego)
Trzymam kciuki za Janka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Delo: Romero nie miał kondycji na 5-rundową walkę i liczył, że Israel rzuci się na niego i nadzieje na jakieś mocne uderzenie. To była też trochę inna sytuacja: Israel bronił tytułu i to Romero musiał się wykazać, bo sędziowie rzadko zabierają pas po wyrównanej walce. Z Janem to patyczak musi wykazać się jakąś inicjatywą.
@Delo: Zadecyduje dyspozycja dnia, bo szansę z Adesanayą ma na prawdę niewielu. To jest mega dobry zawodnik, fantastyczny kickboxer który już miał okazję walczyć w wyższych kategoriach wagowych z pełnym powodzeniem.
Nigeryjczyk na pewno po swojej stronie będzie miał przewagę szybkościową - a to może zrobić robotę w tej walce. Jest na pewno lepszym uderzaczem i ma o wiele bogatszy arsenał technik niż Janek,dodatkowo będzie miał przewagę w postaci zasięgu ramion
@Delo jak nie będzie wbiegał z seriami jak ma w zwyczaju robić ( co zaważyło o jego porażce z Santosem) i nie da sobie okopać nóg to może wygrać na punkty jak najbardziej. Widzę dwie drogi dla niego - presja > zamykanie na siatce > klincz i parter lub coś czego nie udolnie spróbował Żołnierz Boga - walka z kontry, bo nie jest tajemnicą, że Izzy nie radzi sobie najlepiej z inicjowaniem
@anotherguy te dwie drogi jako wstępny plan na walkę, ale Janek lubi dopasowywać się do stylu przeciwnika i modyfikować plan w trakcie pojedynku. Zawsze próbuje wykorzystać nadarzające się okazje, wątpię, że walka potrwa 5 rund ;)
@anotherguy: @Janczixd: jak go Janek nie znokautuje to na punkty nie ma szans, co by się w oktagonie nie działo. Oglądam teraz wszystko związane z walką i Adesanjja jest gwiazdą, robią z niego gościa, który ma ciągnąć UFC.