Wpis z mikrobloga

  • 11
399 + 1 = 400

Tytuł: Leading matters
Autor: John L. Hennessy
Gatunek: Rozwój osobisty
Ocena: ★★★★★★★★★

Świetna książka o zarządzaniu ludźmi i sobą w organizacji napisana przez byłego rektora Uniwersytetu Stanforda. Opisuje zagadnienia takie jak: Pokora. Autentyczność, Przywództwo służebne, Empatia, Współpraca, Innowacja, Ciekawość, Opowiadanie historii. W każdym z nich wspomina wydarzenia ze swojej pracy naukowej i pozanaukowej, historie ludzi biznesu, którzy zostali jego przyjaciółmi i od których wiele się nauczył. Przykłady z życia pozwalają na lepsze poznanie omawianego tematu i uzmysłowienie sobie, jak bardzo ważne są dla każdego kto kieruje lub będzie kierował zespołami ludzi.
Autor zaczyna od swojej historii, od tego jak z nauczyciela akademickiego został szefem katedry, wydziału a na koniec rektorem uczelni. Wspomina jak wiele zmieniło to w jego życiu i w jakiej pozycji stawiało to go w rozmowach z właścicielami wielomiliardowych biznesów.

Trudno się nie zgodzić ze stawianymi przez autora tezami, idealnym przykładem dla mnie był temat przekazywania ludziom złych informacji i zwalniania ich. Autor wspomina, że wiele firm zatrudnia specjalnie w tym celu konsultantów, po to by nie musieć tego robić samemu, ale niesie to za sobą negatywne konsekwencje związane z brakiem doświadczenia i lekcji w tym temacie. Sam byłem w sytuacji, gdy musiałem zwolnić jednego z podwładnych i choć mocno dało mi to w kość, to wiele mnie też ten dzień nauczył.

Bardzo polecam każdemu, kto szuka dobrego poradnika dla menedżerów i liderów. Kolejna pozycja, która po "First Time Manager" i "Servant Leadership" w zwięzły i przystępny sposób przedstawia wszystkie aspekty zarządzania ludźmi.

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl
18/100
#bookmeter #czytamzwykopem #ksiazki
ali3en - 399 + 1 = 400

Tytuł: Leading matters
Autor: John L. Hennessy
Gatunek: Rozwó...

źródło: comment_1613938792qvOW2IWklLMKe0Maqfc8Dy.jpg

Pobierz
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ostoja: nie ma polskiego wydania i chyba nie ma też planów przetłumaczenia.
Kupiłem wersję papierową na niemieckim Amazonie za 15 EUR na Warehouse deals, używana w stanie idealnym. Nowa kosztuje 22 EUR ( ͡° ͜ʖ ͡°)