Wpis z mikrobloga

Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

W dzisiejszym wpisie pomagała mi @oluchna, która po pierwsze podrzuciła pomysł, a po drugie pomogła w znalezieniu materiałów i badań. Dziękuję! <3

Czy wiecie, że aborcja spontaniczna, ładniej nazywana po prostu poronieniem, zdarza się w 50% przypadków? To połowa ciąż. A mowa tylko o kobietach w wieku 20-30 lat. Po 40. roku życia liczba ta rośnie, do 70%! Nie mamy pewności, że jeżeli ktoś się zdecyduje na aborcję farmakologiczną, to ciążą też nie zostałaby zakończona w sposób naturalny.

Poronienie samoistne najczęściej występuje wskutek nieprawidłowości genetycznych płodu (bo tak, moi drodzy, to brutalne, ale organizm niezbyt chce pozwalać na rozwój wadliwego zarodka). Należy tutaj wspomnieć, że mają na to wpływ również takie elementy jak status społeczno-ekonomiczny czy miejsce zamieszkania.

Niemal wszystkie wymienione wyżej informacje znalazłam w badaniu pana Wiliama R. Rice’a, który przez kilka lat obserwował kobiety w Europie. Pokusił się on nawet o stwierdzenie, że ‘poronienie to naturalna i nieunikniona część ludzkiej reprodukcji’.

Zatem moi drodzy, skoro tak mocno bronicie tych wszystkich embrionów i zarodków, to rozumiem, że z matką naturą też macie zamiar walczyć? Przecież to AŻ POŁOWA ciąż, które jakoś nie zakończyły się urodzeniem dziecka! Wiem, to jest absurdalne. Tak samo absurdalne jak stygmatyzowanie osób w ciąży, które postanowiły ją z jakiegoś powodu przerwać. Po pierwsze - dlatego że skoro ktoś zdecydował się wykonać aborcję, to znaczy, że miał powód. A po drugie – nie możemy wykluczyć, że ciąża i tak nie zakończyłaby się samoistnie.

27/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania/obserwowania

Kochani, jak już Was wołam to nie musicie plusować komentarza z wołaniem! Ułatwia mi to znacznie wpisywanie nowych osób na listę, bo nie korzystam z mirkolist tylko mam plik, do którego wklejam sobie plusujących. :)

JEŻELI JEDNAK JESZCZE CIĘ NIE WOŁAM, TO PLUSUJ ŚMIAŁO KOMCIA Z WOŁANIEM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

W dzisiejszym wpisie pomagała m...

źródło: comment_1614190686c5E2PFg6U7s4jGtGixy8h8.jpg

Pobierz
  • 88
Jeśli pewne zachowania, np. niezdrowy tryb życia, sprzyjają temu, że zarodki są częściej ronione, to czy nie powinniśmy karać matek, które te zachowania podejmują? Wszak to z ich winy giną nienarodzone dzieciątka. To tak, jakby ktoś zaniedbał niemowlę już po urodzeniu i ono by zmarło - morderca.


@koroluk: Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że jakość spermy również może mieć znaczenie. A jakość spermy jest zależna od trybu życia, diety i tak dalej.