Wpis z mikrobloga

@Endorfinek: No skoro jest taka techniczna możliwość i operator dalej chce prowadzić tamtędy przesył (nikt go nie zmusza, może inaczej linie poprowadzić) to albo powinien sam to zrobić, albo dzielić koszty z urzędem który wydał pozwolenie na budowę. Sorry, ale akurat zdrowie jest ważniejsze niż zysk spółki energetycznej - akurat ich, przez walki i naciąganie ludzi mi nie szkoda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Jebwleb to jest w ogóle legalne?


To słup O24 110kV.


Znalazłem, że wg norm PN, odległość od budynków powinna wynosić minimum 4.9 m. Mimo wszystko pomysł by stawiać bloki tuż obok tak potężnej linii jest niepoważny. W razie zerwania linii, pożary i porażenia gwarantowane.


@Ziutek_Grabaz tam jest tak silne pole, że świetlówki same świecą. Pracownicy firm telekomunikacyjnych pozywali swoje firmy za choroby i dolegliwości, których nabyli pracując w o wiele mniejszym polu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: ale panie, własne mieszkanie, czujesz to? Wprawdzie kosztowało pewnie 10k za metr minimum, ale panje, własne mieszkanie.
ŻE SIĘ #!$%@? LUDZIE POTRAFIĄ TAK SAMI SIEBIE OSZMACIĆ. Ale, z drugiej strony - dopóki będą takie klitki i gówna kupować (rynek wtórny, do #!$%@? Pana), to deweloperka będzie przesuwać granicę.
No dobra ale ktoś wie jaka jest bezpieczna odległość od takiej linii 110kv? Mamy na oku budowany właśnie blok w Łodzi, pasuje nam tam metraż, rozkład, cena, lokalizacja ale też właśnie linia przechodziła by dość blisko okien. Co prawda nie aż tak blisko jak na tym zdjęciu ale i kilkanaście metrów może trochę więcej. Obok stoi blok prkowski w sumie w podobnej odległości
Ulot słychać przy liniach 220 i 400 ale to też w zależności od pogody.


@2mack: Będę przejeżdżał po urlopie to sprawdzę bo tam jest tabliczka ile to ma kV.
Bzyczenie jest specyficzne, nie jak wyładowania, nie brzęczenie transformatora, tylko takie bardzie miękkie, zawsze się śmiałem, że zaraz terminator wyląduje(może stąd to uczucie niepokoju XD)
No i nie chciał bym mieszkać w okolicy takiej linii.