Wpis z mikrobloga

Mireczki bo mnie #!$%@? strzeli z #apaczka i pewnie #inpost

Jako, że wysyłam przesyłki z naprawionymi urządzeniami korzystam z apaczka. Ustawiony mam szablon 30x30x30 i wagę 5kg której w większości przesyłek nie przekraczam. Jeśli się zdarzy przekroczenie to wtedy mierzę przesyłkę dokładnie i ją ważę.

Tydzień temu dostałem dwie dopłaty za niewymiarowe przełyki wysłane Inpostem z stycznia tego roku. Dwa miesiące wstecz ja mam pamiętać jak wyglądała paczka i jakie miała dokładnie wymiary. Apaczka oczywiście odrzuciła reklamację podając wymiar z dupy:

Szanowni Państwo, parametry wprowadzone do zamówienia ... nie były zgodne z faktycznymi rozmiarami przesyłki, która została zweryfikowana na magazynie przewoźnika. Zgodnie z regulaminem przewoźnika na podstawie zweryfikowanych wymiarów obliczono nową wagę gabarytową. Wzór na obliczenie wagi gabarytowej: Długość cm x wysokość cm x szerokość cm ------------------------------------------------------ = waga gabarytowa 6000 Faktyczne wymiary przesyłki: ... - 30,90 cm x 63,90 cm x 35,70 cm. numer przesyłki – 18,20 cm x 86,90 cm x 56,30 cm Dopłata za wykonaną usługę została naliczona wg. odpowiednich przedziałów cennika paczkowego z obowiązującej umowy handlowej z uwzględnieniem wykazanej wagi gabarytowej paczki. Reklamacja dot. opłaty za usługę weryfikacja wagi oraz wymiarów oddalona z powodu uzasadnionej weryfikacji parametrów przesyłki. Opłata za usługę weryfikacji wagi i wymiarów jest zasadna.

Teraz pytanie co z tym robić? Uderzać do InPost z wyjaśnieniem? Apaczka nalicza te opłaty niby po audycie InPostu
Na pewno od dzisiaj fotografuję każdą przesyłkę aby mieć dowód na ich oszustwa.

Na dzień dzisiejszy doszły jeszcze 3 przesyłki które niby ważyły ponad 20kg gdzie ja w ogóle takich przesyłek nie wysyłam.

#kiciochpyta #prawo
rybeczka - Mireczki bo mnie #!$%@? strzeli z #apaczka i pewnie #inpost

Jako, że wy...

źródło: comment_1615402381VKHQitYsZfivFZyF6gLJID.jpg

Pobierz
  • 4
@rybeczka:
"Nie sposób uznać, iż prawo przewoźnika do sprawdzenia wymiarów przesyłki realizuje się tak, że nadawca w żaden sposób nie ma możliwości obrony swojego stanowiska i wystarczy, że przewoźnik praktycznie oświadczy, że wymiary były nie zgodne aby uznać, iż udowodnił swoje racje. Nie wezwano pozwanego do sprawdzenia przesyłki, żeby mógł się o tym naocznie przekonać [...] Samo to, że powód jak twierdzi zapłacił te kwoty na rzecz dalszego przewoźnika nie oznacza,
@Setral: na razie zgłosiłem ponowną reklamację z dokładnym wyjaśnieniem opisem paczek informacją od InPost bo wczoraj dzwoniłem w tej sprawie i powiedzieli mi, że Apaczka ma obowiązek przedstawić protokół mierzenia paczki. Jeśli odrzucą reklamację mam oficjalnie pisać do InPost w celu wyjaśnienia naliczenia dodatkowych opłat do tych przesyłek.