Wpis z mikrobloga

@Sefton: Zobacz na wyniki 3. fazy, no chyba, iż nie wierzysz rosyjskim naukowcom.


@wrzesien: Jest tyle źródeł, że ładnie poprosze o to, do którego Ty się odnosisz. Przy okazji napisałem o tym, że w testach innych szczepionek nikt nie umarł...

A co mnie bardziej ciekawi to liczba\% zgonów po podaniu każdej ze szczepionek (nie podczas testów)
Przy okazji napisałem o tym, że w testach innych szczepionek nikt nie umarł...


@Sefton: Ale przecież właśnie o tym pisałem, Sputnik V jest jedyną szczepionką, gdzie ludzie umarli w testach po podaniu szczepionki. W innych testach jedyne ofiary były w grupach placebo. Dlatego mnie ciekawi zdanie @kjjbox na ten temat, bo piszę wiele o szczepionkach i wydaje się mieć sporą wiedzę z mediów niezachodnich.
@Sefton: Ale przecież właśnie o tym pisałem, Sputnik V jest jedyną szczepionką, gdzie ludzie umarli w testach po podaniu szczepionki. W innych testach jedyne ofiary były w grupach placebo. Dlatego mnie ciekawi zdanie @kjjbox na ten temat, bo piszę wiele o szczepionkach i wydaje się mieć sporą wiedzę z mediów niezachodnich.


@wrzesien: Testy testami. Przecież w małych grupach nie odzwierciedlili populacji.

Są jakieś dane odnośnie zgodnów po podaniu każdej ze
Testy testami. Przecież w małych grupach nie odzwierciedlili populacji.

@Sefton: co rozumiesz przez małych grupach i nie odzwierciedlili populacji


@roqitt: Ile było osób w czasie testów? 40k dla Pfizera? (popraw pls bo jest tyle źródeł a nie upieram się). Do tego nigdzie nie znalazłem przecięć wieku\płci\chorób\rasy
Gdzie pisałem o wynikach?

@Sefton: Nie wiem, po prostu mnie ciekawi skąd bierzesz informację, zakładając, iż to robisz rzecz jasna.


@wrzesien: No właśnie - skąd biorę informacje. Nie znam żadnych zaufanych źródeł więc przeglądam to co wyszukiwarka wypluje. Liczyłem, że ktoś pomoże

z wyszukanych w czasie rozmowy:
1. https://www.dw.com/en/fact-check-no-links-found-between-vaccination-and-deaths/a-56458746
2. https://hbr.org/2020/12/covid-19-vaccine-trials-are-a-case-study-on-the-challenges-of-data-literacy

A moje pytania wciąż nie dotyczą wyników ale metodologii. Duża liczba uczestników może, ale nie musi być miarodajna.

Dlatego
@wstreczyciel: kurcze a na rozum takiego prostego wykopka to po co UE są Bałkany? Przecież jak przystępowała Polska to Hiszpania czy inne wtedy 'biedne' kraje miały ból dupy. Teraz Holandia czy topka też nie chce się dorzucać do najbiedniejszych, a przyjmując takie Bałkany to przecież musielibyśmy wpompować tam kupę siana. Co nam jako Unii da to, że te kraje będą członkami. Takie same gniazdka w kontakcie? To tak pół żartem, a