Wpis z mikrobloga

Siema mirki,
Chcialem sie przywitac na tagu, poniewaz okazalo sie ze zagoszcze tu na dluzej.
Jakies dwa tygodnie temu podjalem decyzje ze chce wyjechac a rozowa stwierdzila ze jedzie ze mna bo pracowala rowniez w gownorobocie. Probowalismy wyjechac na wlasna reke lecz niestety sie nie udalo i finalnie skorzystalismy z oferty polskiej agencji.
Praca to pakowanie kosmetykow, maseczek i innych drobnych rzeczy do kartonikow. Rzekomo lekka i spoko robota.
Start o 14:00.

#niemcy #emigracja #pracbaza
  • 36
  • 2
@spidero: Jako student wyjezdzalem dorabiac sobie do Niemiec, ale to byl miesiac maks dwa.
Natomiast teraz wyjechalem po prostu na dluzej.
Umowa jest na pol roku, jak wszystko bedzie ok to posiedze ten okres zeby przywiezc troche pieniedzy. Docelowo jednak chce ulozyc sobie zycie w Polsce, na dluzsza mete zadne pieniadze nie zastapia mi bliskiego kontsktu z rodzina.
@Mixan: Dobrze robisz. Ja wyjechałem jedenaście lat temu. Od sześciu nie odwiedzam polski w ogóle. W moim przypadku to była najlepsza decyzja w życiu. Nie martw się i nie słuchaj co mówią inni, tez zaczynałem w ciężkiej robocie za bardzo mała stawkę. Zacznij wytapiać się w lokalna społeczność ucz się języka i zobaczysz ze wszystko będzie dobrze
@Marek1991: pewnie wiecej, a czy lepiej? wszystko zalezy od podejescia, ja tam bylem w ramach krotkiego wypalenia, a skonczylem na it w Polsce ale w innym miejscie, bo Szczecin to zart a nie zarobki
@Marek1991: I właśnie dlatego dobrze, że wybrał Niemcy. Przyznasz sam, że dla patoli to ciężki temat bo: Nie ma tu innych patusów, bo ci siedzą w Anglii i Holandii, gorszy dostęp do miękkiej dragów, No i jednak trudniejszy start, choćby ze względu na język, bo jednak Patus gdzieś te 2, 3 słowa po angielski zna.
@roberto07 wczoraj oglądałem akurat duński film i myślałem o tym kraju, przypadek? No tak sądzę xd jak z.jezykiem? Bo mj się wydaje kosmiczny niby wieje niemieckim i ogólnie czuć germański język ale wszystko mi się wydawało takie nie wiem gardłowe ghhhh