Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki! Co powiecie na #rozdajo w którym można wygrać nowe życie dla swoich ulubionych butów?

Jedna osoba dostanie ode mnie renowację obuwia, na którą składa się czyszczenie, naprawa rys i otarć, odświeżenie koloru i wybielenie midsoli (jeśli będzie taka potrzeba). Właściwie, to czego potrzeba butom zwycięzcy, uzgodnimy razem po wygranej. :)

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem, żeby zacząć zarabiać na tym co kocham robić, czyli na renowacji butów. Łączenie tej pasji z „normalną” pracą zaczyna być męczące, bo po prostu brakuje mi czasu na #rekodzielo . Żeby jednak podjąć ostateczną decyzję, muszę zbadać rynek. :)

Oto co trzeba zrobić żeby wygrać:
1) dać plusik
2) w komentarzu napisać czy byłbyś zainteresowany/a taką usługą (w cenach od około 35zł za zwykłe czyszczenie, przez około 80zł za podstawową renowację, po około 250zł za full renowację przywracania martwych butów z zaświatów lub indywidualną customizację). To jest pytanie otwarte i tak naprawdę można napisać wszystko, co pomoże mi zbadać rynek- rady, uwagi lub przemyślenia dlaczego tak i dlaczego nie.

WAŻNE: to, czy byłbyś zainteresowany usługą renowacji lub customizacji butów nie ma wpływu na wygraną w rozdajo! Jak napiszesz w komentarzu, że cię to zupełnie nie interesuje i uważasz pomysł za żałosny, to oczywiście wciąż możesz wygrać. Dlatego proszę nie słodzić i pisać szczerze.

Właściwie to tyle. Na wywiązanie się z rozdajo daję sobie czas do końca maja. Prawdopodobnie zwycięzca otrzyma swoje buty dużo wcześniej, ale chcę mieć spory margines na nieprzewidziane sytuacje. Wysyłkę opłacam ja w dwie strony. Losowanie przez mirkorandom w piątek po 20.
Pobierz sudiczka - Mirki i Mirabelki! Co powiecie na #rozdajo w którym można wygrać nowe życi...
źródło: comment_1615992744oNBsOTqIFxwXFE6SXLFsGQ.jpg
  • 278
@sudiczka: Jak dla mnie, renowacja w cenie 80 zł, nawet podstawowa, brzmi jak fajna sprawa. Nie każdy nosi buty za 100 zł, a takie za kilka stów czasem można by było odświeżyć za te kilkadziesiąt zł
@sudiczka: Byłbym zainteresowany, oczywiście. Cena maksymalna zależy od wartości butow.

Kilka rysek i wyczyszczenie za 250 to dużo, ale rozumiem, że podałaś tutaj koszty grubej renowacji.

100 zapłaciłem za buty garniturowe porysowane po jednym weselu. Były brązowe z cieniami czarnymi. Szewc pomalował brązową "dziadkową" farbą.

Poszły do śmietnika. Spokojnie dałbym 150 + przesyłka gdybym miał pewność, że zostanie to zrobione porządnie.

A jak wypada taki kawałek skóry z obcasa, to umiesz
@sudiczka: Pomyśl jeszcze o butach technicznych. Rowerowe czy narciarskie to może być świetny rynek na custom. Ogarniając trochę techniki i części zamienne, możesz też robić renowacje.
@sudiczka: nie chciałbyś napisać poradnika jak dbać o boost, w ogóle sneakersy, np. czy da się dokleić folię tak jak to robią na samochodach jakoś z użyciem gorącego powietrza do białej części buta tak żeby się nie brudziła?
@HaPPe:
Byłbym w stanie zapłacić zarówno 35 zł za czyszczenie jak i 80 zł za renowacje. Jednak 250 za ultra renowacje raczej nie, chyba, że byłbyby to jakieś buty o sporej wartości i mocno zużyte. Jakieś glany solidnej firmy na przykład - ale ja osobiście w takich butach nie chodzę.
mam do renowacji najpiękniejszy but świata z 2013 roku więc proszę o oszustwo w losowaniu i wylosowanie mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Liamdot: dodałeś złe zdjęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sudiczka powiem Ci że musisz się bardziej przyłożyć do takiej renowacji. Imo mocno amatorsko to wygląda :-\ najbardziej rzuca się w oczy metka od środka na języku - żółta i widać że nie ruszana. Jakbym miał w ręku to bym uznal, że tylko ktoś umył. Chyba że to właśnie robisz to ok xD
@sudiczka: Ogólnie takie usługi renowacji są opłacalne tylko dla drogich skórzanych butów >1 k cbl za parę. Nikt nie da 250zł za renowację butów wartych 200 przykładowo.