Wpis z mikrobloga

Chciałbym zakupić #monitor UWQHD 34". Ma ktoś jakieś doświadczenie płaski/zakrzywiony? Większość czasu #programowanie. Słyszałem opinie, że po kilku godzinach pracy na zakrzywionym niektórzy mają mdłości lub patrząc na płaski ekran wydaje im się, że jest on wypukły. Dziś usiadłem sobie chwilę przed 32" lecz 16:9, który jest o 10cm węższy i wydawało mi się, że z odległości około 60-70cm obraz po bokach jest już pod dość dużym kątem co obniża komfort pracy. Może krzywizna by tutaj pomogła? Aktualnie mam 24".
Dawno nie byłem w żadnym sklepie typu #mediaexpert #euroagd itd. Mają tam na wystawie tak duże ekrany?
#monitory #komputery
  • 45
@kulawyRys: mam 34" 1440p (Mi Curved Gaming). Bardzo sobie chwale, wcześniej korzystałem z 2x27" 1440p.

Zakrzywienie jest spoko - ale w grach. Ogólnie szybko się przyzwyczajasz i po jakimś czasie w ogóle tego nie zauważasz.

W dawnych czasach próbowałem używać 32" 16:9 TV jako monitora na biurku i nie dałem rady, za wysoki (mimo że to tylko parę cm). Natomiast 34" 21:9 jest dla mnie bardzo komfortowy
Atreyu - @kulawyRys: mam 34" 1440p (Mi Curved Gaming). Bardzo sobie chwale, wcześniej...
LG ale nie pamietam modelu, już mam go ponad 4 lata. Nie wiem jaka odległość ale pewnie ostatnio za mała, musiałem stare biurko ponownie używać, muszę kupić jakieś nowe. Tak naprawdę przydałoby mi sie znalezc jakiś kalkulator który by wyliczył odległość bo widziałem gdzieś takie ale do 29” max
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: decyzję o 34" UWQHD już podjąłem. Teraz pytanie o to czy zakrzywiony. Właśnie odnośnie gier w ogóle mnie to nie obchodzi bo nie gram. Komputer używam praktycznie tylko do pracy. O korzyściach z zakrzywienia w grach już obejrzałem sporo filmów i przeczytałem sporo recenzji. Chodzi mi bardziej właśnie o pracę z tekstem jakby to to będzie w zdecydowanej większości czasu na ekranie.
@kulawyRys: bierz zakrzywiony, to już taka szerokość (a raczej stosunek szerokości i wysokości) że warto

Do pracy z tekstem nie jest to absolutnie żadnym problemem. Na czcionkach nie widać zakrzywienia, chyba że byś czytał tekst zawijany od lewej do prawej na całych 34", ale to wtedy prędzej cię kark rozboli od kręcenia głową z lewej na prawą (XD)

Jedyny wyjątek to praca z grafiką, CAD, projektowanie, obróbka wideo. Wszędzie tam gdzie
@kulawyRys: Nie używam tv, ale oglądam filmy na tym monitorze, zupełnie nie zwracam uwagi na to zakrzywienie. Filmy 21:9 ogląda się super, ale to 16:9 też spoko.

Jeżeli zakrzywienie to Twoje jedyne zmartwienie to nawet się nie zastanawiaj i bierz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak teraz patrzę, że chyba dziwnie by mi było uzywać płaskiego 34", swoja drogą chyba jest takich mniej na rynku, prawda?
Jak po pracy na takim ekranie idziecie obejrzeć film to nie czujecie że ekran jest wypukły?


@kulawyRys: korzystam zamiennie z tego 34" uw, ekranu kilku laptopów i telewizora. Nie ma takiego wrażenia, zresztą to zakrzywienie jest bardzo niewielkie tak naprawdę
@kulawyRys: Również mam 34" xiaomi. Kiedy testowałem Lenovo 34" to zrezygnowałem (jakieś dziwna warstwa a'la anti-glare na matrycy) - wróciłem do 24" płaskich - i miałem wrażenie że jest wypukły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecnie 34" xiaomi wieczorami / weekendy a w pracy 2x 24" płaskie - nie mam już wrażenia wypukłości.