Wpis z mikrobloga

Kupiłem jakiś czas temu lapka gamingowego, po ograniu Cyberpunka i RDR 2 postanowiłem wrócić do starego, dobrego Stellarisa. Wcześniej zawsze gra niemożebnie muliła (grałem na totalnym gruzie) po ~2450 roku, więc cieszyłem się, że wreszcie ogram endgame w komfortowych warunkach.

I co? I gówno. Od ~2550 roku gra zaczęła zwalniać wyraźnie. Na sprzęcie który dźwigał niemal na najwyższej grafice nowiutkie, wymagające gry xD Paradox ty k***o, po 5 latach wciąż nie potrafisz w minimalnym stopniu zoptymalizować gry. Zamiast tego lepiej obcinać kolejne ,,zera" na końcówkach liczb, odejmując coraz bardziej grze jej epickości. Wpierw na flotach, zamieszkiwalnych światach (tutaj na szczęście w menu możemy zwiększyć tę liczbę), a teraz mają zamiar zrobić to na popach.

Ale, chlip chlip, jesteśmy małym studiem, nie mamy takich możliwości jak ogromni wydawcy. A teraz dajcie 100 złotych na kolejne DLC, które wywróci rozgrywkę do góry nogami, wprowadzi masę nowych bugów i nawet nie ruszy starych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A najgorsze jest to, że jestem takim masochistą, że i tak będę w to grać i kupować kolejne DLC xd

#stellaris #paradox #gry #strategie ##!$%@?
  • 23
@pokustnik: no optymalizacja w late w tej grze to istne gówno. Wszystko właściwie jest zwalane na jeden rdzeń procesora. Ale 15 kwietnia ma wyjść pacz z DLC, który masowo zredukuje liczbę popów (niby główny winowajca, ponieważ każdy pop jest traktowany jako osobny obiekt, a w late jest ich nawet kilkadziesiąt tysięcy).
@Pikselowaty: To o tym pisałem. Upitolą kolejne 0 na końcu i znowu odejmą grze epickości. Jak grasz od premiery, to może pamiętasz jakie na początku ogromne floty można było budować. Te obecne się do tego nie umywają.
Generalnie gra zrobiona na przestarzałym silniku, który się do niej totalnie nie nadaje. I nie ma opcji, aby Paradox go upgrade'ował, gdy tacy kretyni jak ja i tak kupią od nich kolejną, huiowo zoptymalizowaną
ponieważ każdy pop jest traktowany jako osobny obiekt, a w late jest ich nawet kilkadziesiąt tysięcy).


@Pikselowaty: to raczej ściema, nie raz kończyłem grę mając koło tysiąca swoich popów i masowo eksterminując wszystkie wrogie cywilizacje wysadzając planetę za planetą, aż ten mój tysiąc to byli jedyni mieszkańcy galaktyki. Gra nie przyspieszała od tego.
@pokustnik: po pierwsze lapek do gier to średnio, nawet gamingowy, po drugie nie rozumiem dlaczego nie odepną popów od budynków czy całej reszty tak jak jest to w distant world universe, one powinny być tylko cyfrą która jest mnożnikiem handlu czy badań, i niewiele więcej a nie tysiące osobnych obiektów. no i skopany prehistoryczny silnik ¯\_(ツ)_/¯
po pierwsze lapek do gier to średnio


@Kaiborr: Idealnie na moje potrzeby ;)

po drugie nie rozumiem dlaczego nie odepną popów od budynków


@Kaiborr: Byłoby to jakieś rozwiązanie, niemniej obecna forma też jest niezła. Podobnie działa to w civkach i... no właśnie, tam to działa xd

distant world universe


@Kaiborr: Nie grałem. Polecasz? Lepsze od Stellarisa?

no i skopany prehistoryczny silnik


@Kaiborr: To przede wszystkim. On już na
@pokustnik: w lapkach problemem jest throttling, w dodatku tak naprawdę ghz ma mniejsze znaczenie niż IPC ale zazwyczaj jest to zbliżone więc jak masz jakies 5ghz to git, ale w lapku pewnie nie masz, obserwuj throttling i ew podkręć procka
@Kaiborr: 4,5 GHz. Warto to podkręcać? Ponoć życie sprzętu skraca. Ponadto ja w zasadzie gram tylko w gry Paradoxu, ewentualnie Rimworld, albo jakąś Civkę xd Na moje potrzeby wystarczy. Czasem tylko Wiedźmama 3 ogram, a teraz pewnie jeszcze RDR2, bo miodne.
@pokustnik: no skraca o ile ma wysokie temperatury, ale to i tak ładne taktowanie bo ja w pc mam 4,7 ( ͡° ͜ʖ ͡°) i akurat się nie opłaca w twoim przypadku, do europki nie ma ale do rimworlda jest mod na obsługę wielu rdzeni bo normalnie gra też używa jednego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ps niedługo wychodzi Humankind, podobna do civka i
@Kaiborr: Zakupiłem tego lapka kierując się jedynie opiniami w sieci (tak, idiotyzm xd), gdyż moja wiedza o sprzęcie jest absolutnie podstawowa. Niemniej daje on radę. Rimworld śmiga bez ścinki, a mam tak zmodowaną grę, że w zasadzie jest to inny produkt niż podstawka ;) Wiadomo więcej technologii, sprzętu, obcy, dzieci, nowe miasta, inne rasy, modyfikacje genetyczne, ulepszona walka, roboty... I później można budować jednocześnie trzy osiedla po ~50 osadników :D

O