Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z anonimowych, bo młody zna mojego nicka tutaj.

Mam brata w pierwszej liceum, który strasznie opuścił się w nauce. Nasi rodzice poprosili mnie, żebym "zablokował mu gry" w trakcie tygodnia, żeby działały tylko w weekend. Przyjmijmy na ten moment, że technicznie jestem w stanie to zrobić i młody nie obejdzie blokady. Zastanawiam się jednak, czy powinienem to robić.

Fakt, młody przesadza. Gdy ma lekcje to teamsy włącza sobie na telefonie, a na kompie gra w cs-a w tym samym czasie, i tak całe dnie.

Z drugiej strony, mam wątpliwość, czy to blokowanie odniesie pożądany skutek. Co innego, gdy ktoś sam blokuje sobie np. telefon, żeby skupić się na pracy. Tutaj - zamiast grać zacznie po prostu skrolować internety.

Poza tym, już teraz mam nie najlepszy kontakt z bratem. Jestem od niego 11 lat starszy i nie uczestniczę za bardzo w jego życiu. Zastanawiam się, czy jak będę wdrażał takie pomysły moich rodziców bez zająknięcia to już w ogóle nie będzie chciał ze mną gadać.

Co radzicie? Tylko bez sugerowania, żeby moi rodzice z nim pogadali. To ludzie, który potrafią tylko krzyczeć i zakazywać, niezbyt dobrze wspominam jakieś dyskusje z nimi.

#kiciochpyta #pytanie #prokrastynacja #dzieci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #605687932f2b84000aacc5a1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: cześć. Szczerze nie wiem czy problem dotyczy gier. Miałem wątpliwa przyjemność być na wykładach online na teams na uczelni zaocznie i tak nudzą że ja nie mogę. Szybciej książkę czytam ale wiecie obecność obowiązkowa. Jeśli on tak ma 5 x tydzień po 6-8 godzin to ja się nie dziwię że włącza gry. Też bym włączył. Sam powiedziałeś że jak zablokujesz to włączy telefon.... Moim zdaniem tu chodzi o nudę w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
@AnonimoweMirkoWyznania: A rodzice w ogóle pytali go czy ma jakiś problem z nauką czy tylko wymagają, żeby same piątki były?

Blokowanie gier na kompie nic nie da, bo jak nie zablokujesz internetu całkowicie to będzie grał w jakieś fortnity na tablecie czy drugim telefonie. A zostaje jeszcze net komórkowy.

Ja na studiach też grałem na niemal wszystkich wykładach, bo były przeokropnie nudne, a obecność obowiązkowa niestety.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: microsoft wbudowal faj e narzedzie do kontroli rodzicielskiej. Mozesz zrobic tak ze uruchomi na swoim koncie tylko teamsy, a cokolwiek wiecej bedzie trzeba akceptowac np. z apki na androida. Tnij mu dostep niech sie uczy, ktos na moja emeryture bedzie musial #!$%@?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: Pewnie powtórzę wypowiedzi powyższych osób, ale problem wydaje się mocno złożony.

Czy Rodzice interesują się dzieckiem, czy tylko wymagają dobrych ocen?

Porozmawiaj z bratem na osobności i przekaż delikatnie zaistniałą sytuację.

Może chłopak ma jakieś problemy i nie wie z kim mógłby o tym porozmawiać.

Jeśli faktycznie jest wszystko ok i komputer sprawia w/w kłopoty z nauką, nie zaszkodzi kara. Pewnie bunt będzie jak to zwykle bywa w tym wieku,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiedz mu, co starzy planują. Ale tak, żeby się nie wygadał, że mu powiedziałeś xD
Jeżeli ma trochę oleju w głowie to ogarnie, żeby przynajmniej przed starymi poudawać że słucha i się uczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Lenistwo to nie tylko okropny, paskudny "brak motywacji" za który można spokojnie karać bo przecież to gówniarza wina. To jest bardziej złożone - mózg robi bardzo skrupulatną analizę pros and cons zanim za coś się zabierze. Nie jesteś w stanie ruszyć do czegoś jeśli nie wygląda na opłacalne, to jest silniejsze od człowieka.

a) Czy wysiłek jest proporcjonalny do nagrody - nie chodzi tu o cukierki za oceny, tylko o
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Młody ma wystarczająco przewalone przez zdalne. Może nich siądą z nim i coś przerobią, zainteresują się, sprawdzą czy faktycznie nic nie robi. Tak serio ta szkolna wiedza do niczego mu się nie przyda, a wazniejsze są nawyki.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: jak miałem może z 15 lat to matka z siostrą tak blokowały mi internet, a sensie, że ogarnęły coś takiego u dostawcy. Jak byłem jeszcze młodszy to często soboyy spędzałem z ojcem na wsi bym "nie siedział że złym towarzystwem". Co do dało? Ano nic

Z ojcem mam #!$%@? kontakt bo mam + te wyjazdy z nim to była dla mnie tortura, odcinanie neta #!$%@? dało. Teraz mam 26 lat,
  • Odpowiedz
Co radzicie? Tylko bez sugerowania, żeby moi rodzice z nim pogadali. To ludzie, który potrafią tylko krzyczeć i zakazywać, niezbyt dobrze wspominam jakieś dyskusje z nimi.


@AnonimoweMirkoWyznania: Powiedz rodzicom, że nie. A pogadać to możesz z nim sam, jesteś starszym bratem to zawsze jakiś (chyba?) autorytet jest. Powiedz mu to co sam chciałbyś wiedzieć w jego wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:

Tylko bez sugerowania, żeby moi rodzice z nim pogadali. To ludzie, który potrafią tylko krzyczeć i zakazywać, niezbyt dobrze wspominam jakieś dyskusje z nimi.
No to dupa, nic się nie zmieni.
Rodzice z gatunku "tylko w ten kąkuter klikosz" +
"#!$%@? nudne lekcje" * "do tego online".
Ludzie odchodzą od zmysłów jak im się w pracy robi spotkanie z tymi #!$%@? kamerkami na dłużej niż godzinę, a tu jeszcze ma
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania 33 lata here, więc nie dotyczy mnie taki problem bezpośrednio.

Nie idź ta droga. #!$%@? blokowanie gier to jakiś totalny idiotyzm. To problem rodziców i szkoły że nie potrafią zagospodarować młodego. Opuścił się w nauce? No #!$%@? jak jakąś ogromna część dzieciaków... Wyniki zdalnego nauczania, z którym system szkolnictwa sobie nie radzi. Wytłumacz to starym i spróbujcie znaleźć jakieś rozwiązanie a nie metoda siłowa od razu.
  • Odpowiedz
@MystaPassatA4: ja mam za to doświadczenie po obu stronach i nie do końca się zgodzę. Moim zdaniem bardziej niż o nudę chodzi o brak możliwości dyscyplinowania. Masz dużo ciekawszych alternatyw niż uczestniczenie w lekcjach. Inna rzecz, że różne przedmioty wymagają różnego podejścia. Większość licealistów samych z książki nie nauczy się matematyki czy fizyki.

@AnonimoweMirkoWyznania: myślę, że lepszym rozwiązaniem by było, żeby lekcje miał, gdy ktoś siedzi obok. Jakbyś mu zablokował
  • Odpowiedz
Ja se tylko mogę wyobrazić jak bardzo #!$%@? mają dzisiaj dzieciaki ze względu na te wszystkie rozpraszacze, kiedyś nie było tylu rzeczy na komputerze a tutaj mają milion rzeczy i to pod ręką w każdym miejscu, nie mają gdzie się schować przed tymi rozpraszaczami. Według mnie takie blokady będą miały sens ale tylko w przypadku kiedy mu to wytłumaczycie jak to wszystko działa i on to zrozumie coś jak z AA i
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pogadaj z ziomeczkiem, jak mu powiesz że rodzice mają taki pomysł ale ty nie chcesz mu tego robic i sprawa wyglada tak ze albo zaczyna sie uczyc albo rzeczywiscie bedzie mial zakaz to moze ruszy dupe, a i ty nie stracisz w jego oczach bo zamiast mu wylaczyc gry to jednak cos wskurales
  • Odpowiedz