Wpis z mikrobloga

Akcja z kurierem Ukraińcem:
Puka do drzwi i od progu "Gotówka"
Ja- Ale ja zaznaczyłam płatność kartą
Kurier- nie przeszło Gotówka
Ja- Nie trzymam gotówki w domu a na koncie są środki proszę ściągnąć
Kurier- Nie przeszło Gotówka (macha mi przed twarzą telefonem)
Ja- jak mam zapłacić jak na koncie są środki a gotówki nie mam?!
Kurier- Pokaż
Ja- otwieram aplikacje Glovo przy nim
Kurier- Nie, konto
Ja- (w szoku) pokazuję chodź nie musiałam bo to absurd i naruszenie
Kurier- Gotówka
Ja- (Juz mocno wku#wiona) Na koncie jest gotówka proszę sobie ściągnąć
Kurier- Pokaż
Ja- ( zaraz trzasne tego idiotę) pokazuje mu stan konta a on wyciaga telefon i chce robić zdjęcie
Ja- Co Pan robi?! Nie życzę sobie by robił Pan zdjecia stanu mojego konta
Kurier- A to nie nie nie, nie trzeba
Ja- odbieram zamowienie i zamykam drzwi

Odrazu zglosilam przez tą durną apke naruszenie ze strony kuriera
Oddzwania Pani z Glovo upierajac sie, ze zaznaczylam płatność gotówką wiec wchodzę w apke i czytam jej, ze płatność kartą o końcówce ×××× ona coś mamrocze i mi przerywa gdy opisuję akcję z kurierem Ukraińcem i rozwalil mnie najbardziej tekst apropo samego porozumienia sie z Ukraińcem, który zna tylko zwroty "Gotówka, Nie przeszło, Pokaż konto"
"Bo wie Pani teraz to już tak będzie, proszę sie Przyzwyczaić"
Ale, że co będzie?! Że w swoim kraju nie mogę porozumieć się w języku polskim z dostawcą?! To niech sie nauczy mówić w naszym jezyku a później pracuje w miejscu w, ktorym ma stały kontakt z ludźmi.
Suma summarum kasę sciagnieto, kurier miał zostać upomniany, ale gigantyczny niesmak pozostanie ze mna bardzo długo

#glovo #absurd
  • 279
@Merylin: Ale przecież to ta pani upierała się, że zaznaczyłaś płatność gotówką, więć to nie była wina tego pana. Poza tym, pomimo ograniczonej znajomości polskiego, potrafił się z Tobą dogadać. Dlaczego go w tym momencie obrażasz? Podobnie traktuje się Polaków w UK czy Niemczech, gdzie próbują zwyczajnie uczciwie pracować, a są poniżani bo nie znają perfekcyjnie języka "tubylców."
@Phyrexia: Po pierwsze upierała się tylko do momentu, gdy udowodniłam zaznaczenie płatności kartą, to kurier samowolnie zmienił płatność na gotówkę bez kontaktu z glovo, po drugie nie potrafił sie dogadać bo powtarzanie w kółko "Gotówka, nie przeszło, Pokaż konto" to chyba trochę za mało na stwierdzenie, że przecież potrafi sie dogadać. Po trzecie jestem zdania, że jeżeli próbujesz zarobić w innym kraju powinno się znać obowiązujący jezyk lub jeżeli go nie
Nie odpowiadam za jakość umowy, jestem konsumentem. Płacę za dostawę z punktu oddalonego jakieś 300m 13 zł więc chyba mogę liczyć chociaż na normalną jakość usługi w języku polskim?


@Merylin: liczyć sobie możesz ale tego nie dostaniesz bo yes cannos slow market ( ͡° ͜ʖ ͡°)