Wpis z mikrobloga

Akcja z kurierem Ukraińcem:
Puka do drzwi i od progu "Gotówka"
Ja- Ale ja zaznaczyłam płatność kartą
Kurier- nie przeszło Gotówka
Ja- Nie trzymam gotówki w domu a na koncie są środki proszę ściągnąć
Kurier- Nie przeszło Gotówka (macha mi przed twarzą telefonem)
Ja- jak mam zapłacić jak na koncie są środki a gotówki nie mam?!
Kurier- Pokaż
Ja- otwieram aplikacje Glovo przy nim
Kurier- Nie, konto
Ja- (w szoku) pokazuję chodź nie musiałam bo to absurd i naruszenie
Kurier- Gotówka
Ja- (Juz mocno wku#wiona) Na koncie jest gotówka proszę sobie ściągnąć
Kurier- Pokaż
Ja- ( zaraz trzasne tego idiotę) pokazuje mu stan konta a on wyciaga telefon i chce robić zdjęcie
Ja- Co Pan robi?! Nie życzę sobie by robił Pan zdjecia stanu mojego konta
Kurier- A to nie nie nie, nie trzeba
Ja- odbieram zamowienie i zamykam drzwi

Odrazu zglosilam przez tą durną apke naruszenie ze strony kuriera
Oddzwania Pani z Glovo upierajac sie, ze zaznaczylam płatność gotówką wiec wchodzę w apke i czytam jej, ze płatność kartą o końcówce ×××× ona coś mamrocze i mi przerywa gdy opisuję akcję z kurierem Ukraińcem i rozwalil mnie najbardziej tekst apropo samego porozumienia sie z Ukraińcem, który zna tylko zwroty "Gotówka, Nie przeszło, Pokaż konto"
"Bo wie Pani teraz to już tak będzie, proszę sie Przyzwyczaić"
Ale, że co będzie?! Że w swoim kraju nie mogę porozumieć się w języku polskim z dostawcą?! To niech sie nauczy mówić w naszym jezyku a później pracuje w miejscu w, ktorym ma stały kontakt z ludźmi.
Suma summarum kasę sciagnieto, kurier miał zostać upomniany, ale gigantyczny niesmak pozostanie ze mna bardzo długo

#glovo #absurd
  • 279
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xstempolx xD a myślisz, że ja mu nie pokazywałam info w systemie, ale gdy ktos caly czas tylko powtarza w kółko słowo "Gotówka" jak zacięta płyta chcę zaglądać do systemu?
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Jeden i drugi jest winny. Pracowałam w różnych krajach dlatego nie rozumiem jak można wybrać pracę, gdzie jest kontakt z klientem znając ledwie parę słów w jego ojczystym języku. Z resztą, też spotkałam Ukrainkę w Biedronce z którą nie potrafiłam się dogadać co było dość irytujące. Zakładam, że są zatrudniani przez agencje, które mają różne oferty, a z doświadczenia wiem, że mało kogo tam interesuje czy sobie poradzą. Potem cierpi
  • Odpowiedz
@gl3ba: co to za porównanie #!$%@? XD choćby #!$%@? płaciła 20 groszy za usługę dodatkową to może wymagać obsługi w swoim ojczystym języku w swoim #!$%@? ojczystym kraju
  • Odpowiedz
@Merylin: moje podejście do ciebie nie ma absolutnie żadnego związku z twoją płcią. skąd te wnioski w ogóle? "wielka polka" to po prostu żeński odpowiednik (feminatyw) "wielkiego polaka", w moim mniemaniu obie te formy mają być w tym samym stopniu obraźliwe. zakładam, że gdybyś była mężczyzną, zachowałabyś się równie #!$%@?
załóżmy, że jestem facetem (nie jestem). skąd wniosek o zranionym ego? w jaki sposób twoja klasistowska, ksenofobiczna postawa miałaby zranić ego
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@anecia889 xD klawisze Cię swędzą i to jest twój problem, męcz sie z tym dalej sam bo to co piszesz to teraz taka nowa moda na dopisywanie komuś ksenofobicznych,klasistowskich, rasistowskich, osmieszajacych zachowań to jest teraz na topie( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale masz plusa za męczenie tematu twojego zranionego ego, może czas sie też ukierunkować co do płci?
  • Odpowiedz
@anecia889 sugerujesz że to było złe, że poinformowała centrale że kurier nie jest odpowiednio przeszkolony i próbował zrobić zdjęcie konta bankowego? Nie mówię, że jest złodziejem bo nie mamy na to dowodów, ale sposób na wyłudzenie danych jak najbardziej jest możliwy. Przecież tu nie chodzi o wyrzucenie go z pracy ani wyśmianie, po prostu ktoś kto porozumiewa się w jego języku powinien mu wytłumaczyć co powinien robić a czego nie, w takich
  • Odpowiedz
@Betoniarka_chaosu: nie sugeruję, a twierdzę, że ten wpis Merylin jest obrzydliwy, ocieka wręcz chęcią prymitywnego dowartościowania się i wykorzystania sytuacji, by pokazać, kto tu rządzi, a dodatkowo zyskać poklask. obrzydliwe jest przytaczanie w taki sposób pojedynczych słów, którymi posługiwał się kurier, i tendencyjne opisywanie oznak jego zdenerwowania. intencje są oczywiste, jak bardzo nie zasłanialibyście się idiotycznymi wymówkami.
@Merylin: napisz proszę, o co chodzi z tym urażeniem męskiego ego.
  • Odpowiedz
@anecia889 skoro tak to widzisz proszę bardzo, nie mnie ingerować w Twoje odczucia, dla mnie obrzydliwe jest stwierdzenie, że ktoś jest roszczeniowy tylko dlatego bo ma odwagę oczekiwać poprawnie wykonanej usługi. I od razu obrażanie takiej osoby bo w Twoim mniemaniu wydała za mało pieniędzy by oczekiwać czegokolwiek. Jak inaczej byś przedstawiła scenę bez użycia słów które w niej padły skoro są kluczowe dla historii. Nadal jednak nie odpisałaś mi na moje
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@anecia889 ręce opadają xD jak ty sobie radzisz na codzień? W pracy czy wśród ludzi? Myśląc takimi kategoriami odnoszę wrażenie, że masz na codzień sporo stresów a może gdybyś potrafiła mówić głośno o takich sytaucjach jak z mojego opisu to żyłoby ci się lepiej. Ty widzisz atak na kuriera i wykorzystywanie sytuacji a ja widzę nadużycie z jego strony i niekompetencje. Pełny opis tego co się wtedy wydarzyło wypadałoby przeczytać jeszcze raz.
  • Odpowiedz