Wpis z mikrobloga

Ceny biletów w #lodz od 1 maja zaczną być DROŻSZE niż w #warszawa .By zrozumieć jak bardzo jest to sk*rwysynka sytuacja zrobię małe porównanie:


W Łodzi zdarza się, że autobus po prostu nie przyjeżdża. (jak często jeździsz to parę razy w tygodniu na 100%) W Warszawie mieszkam od 21 lat i nigdy nie było takiej sytuacji.
W Łodzi tramwaje często stoją w korkach z samochodami, ponieważ tory w wielu miejscach znajdują się na środku ulicy XD W Wawie ile jest takich miejsc? W kluczowych miejscach 0
W Łodzi tramwaje typu 15 17 bardzo często mają od -3 do -10 opóźnienia, można to nawet zobaczyć przez szybkę na panelu kierowcy. W Warszawie spóźnienie o 2 minuty to rzadkość
W Łodzi zdarza się, że tramwaj przyjeżdża przed czasem (XD) +3-5 minut(widać na monitorze kierowcy) i dalej zapierdziela tak, że cały tramwaj się trzęsie, a czemu? bo dalej jest korek, więc teraz ciśnie by wyszło na koniec na 0 XD
W Łodzi nie ma metra, w Warszawie jest jak najbardziej i to 2 linie
W Łodzi non stop rozpierdzielają się tramwaje(dalej w użytku są modele, które po wawie nie kursują od 20 lat) co powoduje ogromne korki(non stop na Narutowicza)
W Łodzi z dupy co jakiś czas wyłącza się z ruchu kluczowe trasy i nie w wakacje tylko normalnie np pomorska juz z 4 raz jest wyłączona z ruchu XD
W Łodzi cena biletu normalnego 116zł w Warszawie 110
W Łodzi cena biletu ulgowego 58 zł a w wawie 56zł
mógłbym jeszcze dodać z 15 linijek np o liczbie tras, o „flocie”, smrodzie, brudzie itd ale chyba starczy, by zrozumieć jakie to jest bezczelne.



#lodz #gownomiasto #bekazpodludzi #warszawa #migawka #mpklodz
LewCyzud - Ceny biletów w #lodz od 1 maja zaczną być DROŻSZE niż w #warszawa .By zroz...

źródło: comment_1616875485PP9L6DOs3RPlQD3Mbed4Ee.jpg

Pobierz
  • 28
@carving85: bardzo spoko, wielu osobom zacznie bardziej opłacać się przesiadka na auto-Łódź stanie się jeszcze bardziej zakorkowana i co za tym idzie sytuacja, o której pisałem wyżej pogorszy się jeszcze bardziej-odczują to wszyscy, mieszkańcy szczególnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@carving85: Dodam, że oni doskonale o tym wiedzą, bo równocześnie wzrasta cena w strefie płatnego parkowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak myślisz kto wygra? Gownomiasto czy kierowcy, którzy się nie pierdzielą i np non stop parkują na drodze pożarowej dla przedszkola? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opisałem co otrzymuje się w cenie biletu w danym mieście


@LewCyzud: No to warto by było wspomnieć o Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, którą na terenie aglomeracji możesz poruszać się na tym samym bilecie czasowym bądź migawce, a która to zapewnia bardzo sprawny czasowo transport z jednego końca na drugi w super warunkach nowiuśkimi składami. Po budowie tunelu będzie jeszcze prościej.

bardzo spoko, wielu osobom zacznie bardziej opłacać się przesiadka na auto


@
@Zawodowy_Janusz: w warszawie masz SKM’ki i pociąg podmiejski również możesz nimi jeździć na zwykłym bilecie miejskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U niektórych ta różnica będzie jeszcze mniejsza. Wiadomo kasa musi się dla miasta zgadzać, a to że mieszkańcy będą codziennie tracić jeszcze wiecej czasu w komunikacji to już mają w dupie.
Jeszcze skasowali rowery miejskie, dla mnie mieszkajacego w centrum te pierwsze darmowe 20 minut w pełni
@Leniek: Wkradł się błąd->mieszkałem w Warszawie 21 lat, następnie przeprowadziłem się do Łodzi, na szczęście już niedługo mnie tu nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LewCyzud: no to chyba widzę twój pierwszy wpisk nie bajtowy xD

Trochę racji masz, a trochę wyolbrzymiasz, albo w dobrej lokalizacji mieszkam i te problemy mnie nie dotykają xD
No to warto by było wspomnieć o Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, którą na terenie aglomeracji możesz poruszać się na tym samym bilecie czasowym bądź migawce, a która to zapewnia bardzo sprawny czasowo transport z jednego końca na drugi w super warunkach nowiuśkimi składami.


@Zawodowy_Janusz: Jeśli akurat przypadkiem trafisz na kurs, bo oczywiście czegoś takiego jak równy takt na miejskich liniach kolejowych wprowadzić się nie da. No i stacje PKP są położone tak,