Wpis z mikrobloga

Idę sobie w parku, gdzie prawie nie ma ludzi, podchodzi do mnie pan i mnie ostrzega, ze „tu policja spisuje za brak maseczki”

Mówię ze spoko, najwyżej policjant odpowie za bezprawny mandat, a ten na to „ale to jest natychmiast ściągalne z konta”

Czyli mamy bezprawne kary które większość bierze na poważnie bo są natychmiast ściągalne

Ludzi ładnie wzięli na łańcuch, znowu. Policji nigdzie żadnej nie było xD

#koronawirus #gdansk #trojmiasto
  • 17
  • Odpowiedz
  • 11
@Minarchista: Powiedz to 98% ludzi w parku którzy szli w masce. Ja to wiem, ta historia o policji to chyba zasłyszana od innego przechodnia który usłyszał to od jeszcze innego
  • Odpowiedz
@Rabusek: XD w Niemczech to samo chociaż chyba bez kar administracyjnych, natomiast w niektórych parkach jest zakaz zatrzymywania się, i nawet ludzie biegający albo jeżdżący na rowerze jeżdżą w maskach, i policja to kontroluje ( ͡° ͜ʖ ͡°) na to idą podatki. Od 17:20 film
EvineX - @Rabusek: XD w Niemczech to samo chociaż chyba bez kar administracyjnych, na...
  • Odpowiedz
@arsze_nick: prawda, tak było, dałem się wciągnąć w nagonke medialną, i nie raz, nie dwa, przyznawałem się w komentarzach do błędu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyszło więcej danych, poczytałem, zmieniłem stanowisko.

Zanim ktoś spyta, w rodzinie zmarły dwie osoby na covida.
  • Odpowiedz
@Rabusek: notorycznym pogorszeniem stanu zdrowia przez noszenie maseczki? No jak ludzie noszą tą samą od roku to i nie ma co się dziwić, że grzybice czy choroby bakteryjne będą się pojawiać ale to nie jest wina nikogo innego jak tych ludzi. Takie argumenty od razu są szuraniem XD I tak, uważam że noszenie maseczek na świeżym powietrzu jest bezsensu, bo ryzyko zarażenia się jest wtedy bliskie zera. Ale tak to już
  • Odpowiedz
Przy czym uważam, że ta druga grupa ludzi jest zdecydowanie bardziej niebezpieczna dla ogółu.


@Telofaza: to złóż wniosek o zmiane konstytucji czy coś, ci co nie noszą masek wygrywają w sądach wszystkie sprawy, nawet jak chodzą bez niej w budynku, więc oni robią wszystko zgodnie z obecną wykładnią prawa.
  • Odpowiedz
@Rabusek: zgodzę się, jednak nawet jeśli zgodnie z prawem to jednak czasami trzeba mieć trochę zdrowego rozsądku i nadrabiać za dzbanów z rządu i niepoukładane przepisy
  • Odpowiedz
@Telofaza: ale nie trzeba ludzi do tego zmuszać. Po prostu nie zbliżaj sie do typa bez maski w sklepie, bo ma do tego prawo (bycia w sklepie bez maski) i tyle

ja na świeżym powietrzu po prostu sie nie zblizam do ludzi 50+, w windach przepuszczam ludzi i jade kolejną, w sklepach raczej nosze, ale po budynku wspólnoty raczej nie
  • Odpowiedz
@Rabusek: tylko, że choroba nie jest przenoszona drogą powietrzną a kropelkową i taki gość w sklepie bez maski zostawia plwocinę na różnych produktach, poręczach itd.. Potem inne osoby dotykają takich przedmiotów, następnie błon śluzowych i wirus się roznosi
  • Odpowiedz
  • 0
@Telofaza: No to ponownie kieruj skargi do władzy. Obydwoje wiemy ze mogliby zrobić działające prawo albo wprowadzić stan wyjątkowy. Maja interes w tym żeby tego nie robić najwidoczniej
  • Odpowiedz