Wpis z mikrobloga

Myślę nad zakupem robota planetarnego, nie mam jednak z nimi doświadczenia. Będę wdzięczna za opinię i uwagi użytkowników takich urządzeń i odniesienie się do pewnych wątpliwości, które narodziły mi się podczas poszukiwań:

1. Czy warto inwestować w droższy produkt jak np. KitchenAid? Czy różnica jest faktycznie istotna? Zastanawia mnie przede wszystkim moc tych urządzeń. Roboty KitchenAid to 250-300 W, podczas gdy tańsze o połowę Boshe mają 600 W, a porównywalne cenowo Boshe 1000 W.

2. Kupuję robota w dużej mierze z myślą o zagniataniu ciasta drożdżowego. Czy maksymalny czas pracy takich urządzeń to umożliwi? W instrukcji niektórych urządzeń podane jest, że robot nie może pracować dłużej niż 5-8 min., co wydaje mi się niewystarczające.

3. Jakie dodatki do robota planetarnego sprawdzają się w kuchni, a z których byście zrezygnowali?

4. Czy jesteście zadowoleni z kupna robota? Czy uważacie, że są to urządzenia warte swoich pieniędzy?

#gotujzwykopem #kuchnia #robotplanetarny #kitchenaid
  • 6
@przykra_sprawa:
1. Nie miałem porównania, ale kupiłem KA. Na moc akurat inaczej się ze względu na inną konstrukcję przekładni, dzięki czemu 300W wystarczy. Jedynie moja mama porównała z tanim chińczykiem z Ali, bo "za 2000zł to powinien sam robić i kuchnię sprzątać i tańczyć po pracy" to wyszła padaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Wystarczy. To nie praca ręczna, że trzeba 30 minut machać. Drożdżowe wychodzi bez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przykra_sprawa: ja niedawno kupiłem robota kenwood i jestem bardzo zadowolony, co prawda mocniejszy niż wspomniany przez Ciebie (1400w) ale świetne radzi sobie z ciastem drożdżowym i na chleb. Z dodatków jest blender i szatkownica i świetnie działają.
@przykra_sprawa jak Bosch to minimum żeby miał 1500W
Ja mam tyle i czasem brakuje.. ale to przy 2kg ciasta na pizzę :p czyli limit z instrukcji przekroczony... I tak już 7 lat śmiga i nie chce paść ( ͡ ͜ʖ ͡)
Możesz też popatrzeć na sklepy dla gastronomii, tam są planetarne od 1500pln i wyglądają jak KA i mają 300W