Wpis z mikrobloga

@Sune: Dlaczego tak mówisz? Akcje ze screena kosztowałyby dzisiaj około 2k $. Dobre i tyle na początek Od czegoś trzeba zacząć - to dywidendy za pierwszy kwartał a na koniec roku będzie więcej. Ja też staram się kupować już tylko spółki, które wypłacają dywidendy.
  • Odpowiedz
@jankowski90: Też myślę że majątek buduje się latami, cóż - skaknie z kwiatka na kwiatek, np. z akcji na Forex, a później jeszcze z tego na kryptowaluty w dłuższym terminie nie ma jakiegokolwiek sensu. Ba - kupowanie akcji z zamierem sprzedaży ich w najbliższym czasie nie ma też dla mnie żadnego sensu, tylko długi termin.
  • Odpowiedz
@mateussz7: Tak się składa że w portfelu mam tylko akcje spółek które wypłacają dywidendy. W portfelu mam teraz około £3000 zainwestowane w 7 spółek. Pod koniec roku będzie z dywidend no jak dla mnie - spoko sumka.
  • Odpowiedz
@czlowiekmajor: No i dobrze, ja też chce mieć niedługo już tylko takie firmy, które płacą dywidendy. Postaram się pozbyć tych które nie płaca dywidend. Chciałbym też w przyszłości kupić coś z UK, bo tam są niższe podatki za
dywidendy. będę polował na niższy kurs i spółki np, jak Rio Tinto i American British Tobacco, bo podwyzszają co rok dywidendy.

Ogólnie z tysięcy firm jakie przewijają się w mediach i są popularne
  • Odpowiedz