Wpis z mikrobloga

@90alexa90: No niestety, nieznajomość prawa nie chroni przed koniecznością jego przestrzegania. Spis powszechny jest regulowany ustawą, więc jako obywatel RP musisz przestrzegać jego zasad, tak jak musisz przestrzegać zasad np. w Kodeksie Drogowym. Jeśli nie masz możliwości spisania się online, zadzwoni albo zapuka do Ciebie rachmistrz, więc spokojnie, masz 3 opcje spisu. I dopiero jeśli:
- nie spiszesz się online
- nie odbierasz telefonu (wiem że mają próbować kilka razy)
-
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@90alexa90: przez alert rcb poinformują o pierdół ach, a nie o czymś za co jak nie zrobisz to ściągną z Ciebie karę.
Co z tego że mam tv, jak oglądam jeden program na tlc a dzieci oglądają bajki. W radiu wczoraj mówili, no i zostaje internet.
  • Odpowiedz
Z Dziennika Ustaw. Ustawa o spisie została przyjęta w 2019... Ciężko nie wiedzieć.


@sorhu: Rocznie to jest kilkaset ustaw, do tego poprawki, szukanie tekstów jednolitych, rozporządzenia. To jest bardzo słaby argument, bo wielu prawników takich bzdur też nie obserwuje na bieżąco, bo to nie ich działka.
  • Odpowiedz
@djtartini1:
No jak do Dziennika Ustaw wpada Rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 15 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie formy zobowiązania gwaranta stanowiącego zabezpieczenie generalne w operacjach celnych, innych niż procedura tranzytowa, dokonywanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, to wiadomo że można nie czytać.

Ale jak wpada Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., to
  • Odpowiedz
@90alexa90: bo nikt nie bede za to karal xD Kiedys GUS do mnie spamowal listami (zwyklymi) zebym uzupelnil jakis 50-stronicowy kwestionariusz zwiazany z dzialalnoscia gospodarcza. Za niewypelnienie tez niby grozila jakas kara, a gowno mi zrobili za to ze wywalilem te listy do smieci.
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: Te prawnik za 5 zł. Ustawa nie ma mocy prawnej jeśli zawiera zapisy niezgodne z Konstytucją RP.
A w przypadku spisu powszechnego tak właśnie jest.
A zgodności stwierdzić się nie da gdyż formalnie i prawnie w Polsce nie ma legalnie działającego TK gdyż obecnie zasiadający tam sędziowie znaleźli się tam z naruszeniem prawa w tym z naruszeniem Konstytucji RP.
  • Odpowiedz
@caveflacon: Dalej. Spis nie jest anonimowy a zawiera np. pytania o wiarę i stan zdrowia. Ja nie wiem kto ma dostęp do danych ze spisu i jak je wykorzysta. A może ja jestem niewierzącym członkiem pisu i ujawnienie takiej informacji byłoby dla mnie szkodliwe. Że niby nie muszę udzielać odpowiedzi na takie pytania? To jaki sens ma taki spis?
Wszystko co państwo "musi" o mnie wiedzieć to już wie, cała reszta
  • Odpowiedz