Wpis z mikrobloga

@Hompert: Odpowiem za kolegę.
Nijak. Praktyczne było wygalanie się prawie na 0 jak to u działo o Rzymian i działa u współczesnych armii.

U Wikingów była to tylko i wyłącznie kwestia kulturowa. Niemniej i tak ich mur tarcz, przy ówczesnym im cofnięciu się taktyki walki w Europie, dawał im taką przewagę, że bili w zasadzie każdą armię.

Co warte odnotowania, to największą estymą Wikingowie nie darzyli zachodnich królestw, a Słowian, którzy
@malodobry: Też nie wiem czy mam. Przeczytałem kilka książek w tym temacie i wciąż myślę, że to za mało.
Jestem typem perfekcjonisty. A problem jest taki, że nie mamy obecnie prawie żadnej wiedzy o wierzeniach Słowian (tylko marne strzępki). I staram się chwycić każdego kawałku jaki mam, aby oddać to tak dobrze jak tylko mogę.
Nie zadowala mnie podejście Sapkowskiego, czyli wrzucenie mgiełki słowiańszczyzny przy masowym wykorzystaniu nurtu fantasy zachodniego. Owszem
@Hompert: Odpowiem za kolegę.

Nijak. Praktyczne było wygalanie się prawie na 0 jak to u działo o Rzymian i działa u współczesnych armii.

U Wikingów była to tylko i wyłącznie kwestia kulturowa. Niemniej i tak ich mur tarcz, przy ówczesnym im cofnięciu się taktyki walki w Europie, dawał im taką przewagę, że bili w zasadzie każdą armię.

Co warte odnotowania, to największą estymą Wikingowie nie darzyli zachodnich królestw, a Słowian, którzy