Wpis z mikrobloga

Czy jak treningi 6 razy w tygodniu po ok. godzinę zmienię na 5 razy w tygodniu i po prostu dołożę po dodatkowe pół godziny do dwóch treningów, to zmieni to jakoś zapotrzebowanie kaloryczne albo budowanie mięśni? Dodam, że jeszcze raz w tygodniu chodzę na zajęcia z pole dance (poziom początkujący) i robię dziennie przeciętnie 12,5 tys. kroków.

#kiciochpyta #mirkokoksy #dieta #trening
  • 15
@dwojra: Jak zmienisz mocno charakter treningów, intensywność, objętość. Nadal masz dużo aktywności fizycznej, patrz na wagę, samopoczucie, progres na treningach.
@dwojra: jaki masz cel sylwetkowy? Chyba masa skoro mówisz "budowanie mięśni". Pamiętaj, że "co za dużo to nie zdrowo" zwlaszcza w okresie budowania/nakładania masy. Masa mięśniowa tworzy się głównie podczas odpoczynku ,regeneracji. Pole dance w jakim celu? Takie dodawanie bez celowych czynności/aktywności nie ma większego przełożenia na dążenie do naszego sylwetkowego celu. I wliczaj też do wszystkiego pracę, która nawet siedząca pochłania jakąś część energii.
@Matemit: Nie będę zmieniała intensywności ani sposobu swoich treningów. Po prostu zmieniły mi się dni w jakie mogę chodzić na pole dance i w związku z tym koliduje mi to z możliwością jeżdżenia po zajęciach od razu na siłownię, więc chcę sobie jeden trening rozłożyć, zaoszczędzę też czas na dojazdy na siłkę.
@dwojra: zapotrzebowanie kaloryczne się nie zmieni. Jeżeli masz teraz ustawioną daną pule to się jej trzymaj, ewentualnie możesz podbić ją w dni w które będziesz miała dłuższe treningi i zabrać z tych w których nie ćwiczysz.
@dwojra
na 99% Twoje 6 treningow w tygodniu trwajacych 1 godzinę kazdy to zupelnie nieoptymalna metoda dla jakiegolwiek efektu.
Wskaznikani jednostek treningowych w treningu silowym nie jest czas trwania, tylko objetosc i intensywnosc, ktore musza wzrastac w czasie trwania planu (jedno lub drugie, czasami jedno i drugie).
Wrzuc swoj plan treningowy, mozliwe ze ktos Ci doradzi i okaze sie, ze znacznie lepsze rezultaty osiagniesz robiac 4 jednostki treningowe w tygodniu (3x silowy