Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
Kupiłem w zeszłym tygodniu samochód od znajomego znajomego. Żadni to moi koledzy, typa sprzedającego widziałem kilka razy. Gość z gatunku pedantycznych upierdliwców - dobrze od takiego kupić bo wszystko zadbane aż do przesady (np.jezdzenie w pokrowcach w 20 letnim szrocie czy podwójne dywaniki, żeby te pierwsze się nie pobrudziły xD), źle takiemu naprawiać czy sprzedawać bo marudne to strasznie ale do rzeczy. Typ dzwoni wczoraj do mnie, że jest w ubezpieczalni, w której miał zawarte OC, gdzie miał tylko zgłosić sprzedaż samochodu i mi mówi, że on sam nie może go wycofać, żebym wycofał jak najszybciej to będzie mieć zwrot xD Byłem zalatany i nie załapałem kuriozum tej sytuacji ale na spokojnie doszedłem, że kretyn liczy, że wycofam OC (jest do września) i zawre swoje a on dostanie zwrot. Olać typa czy próbować wytłumaczyć, żeby zrozumiał, że może mnie cmoknacy w pompę, bo kupowałem samochód z przeglądałem i OC do września i nie mam zamiaru inwestować kolejnych stów tylko po to żeby on miał zwrot?
#motoryzacja
  • 85
Byłem zalatany i nie załapałem kuriozum tej sytuacji ale na spokojnie doszedłem, że kretyn liczy, że wycofam OC (jest do września) i zawre swoje a on dostanie zwrot. Olać typa czy próbować wytłumaczyć, żeby zrozumiał, że może mnie cmoknacy w pompę, bo kupowałem samochód z przeglądałem i OC do września i nie mam zamiaru inwestować kolejnych stów tylko po to żeby on miał zwrot?


@justanotherdude: Jak nie było to uzgodnione przy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@aksal89: Mam zamiar jeszcze dziś przepisać OC na siebie tylko muszę mu wytłumaczyć, że OC zawiera się na samochód i przechodzi na kupującego. Nie wiem czy ogarnie to umysłem bo pewnie już liczył hajs na koncie. Sam sprzedawałem ostatnio samochód i w sumie dwa tygodnie po opłaceniu składki poszło i trudno.
@aarahon: Nic nie było uzgadniane. OC i przegląd do września co było dla mnie jednym z argumentów za, bo
@justanotherdude: Ja bym na twoim miejscu pobiegł dowiedzieć się, ile będziesz miał różnicy w OC w zakładzie w którym miał ubezpieczenie ten gość. Koszty ubezpieczenia są teraz wyliczane indywidualnie i po przepisaniu towarzystwa sobie "wyrównują" zniżki i.t.p.. Gościowi który kupił mój samochód wyliczyli za pół roku oc 3k dopłaty. Wypowiedział i w innym kupił na rok za 1,5k.
OC do września i nie mam zamiaru inwestować kolejnych stów tylko po to żeby on miał zwrot?


@justanotherdude: Większość ubezpieczalni zrobiła sobie biznes z tych OC przenoszonych na nowego właściciela - zorientuj się bo podeślą Ci na 100% rekalkulację na samą niby tylko zwyżkę w stosunku do umowy poprzedniego właściela - i ta różnica będzie pewnie większa nić najtańsze OC na cały rok w innym towarzystwie. ( ͡° ͜ʖ
@Upssy: a to ktoś powiedział że coś znaczy? po prostu stwierdziłam, że propozycje 3 tys. zł oraz cena końcowa 1,5 tys. zł to duże pieniądze za OC, czynników jest sporo, a przede wszystkim chodzi o wiek i liczbę stłuczek ze swojej winy

parę lat temu ceny wszystkim ostro podskoczyły, przede wszystkim młodszym osobom, nie zazdroszczę, bo wydatek robi się już naprawdę spory

polecam też przesłać dane do kalkulacji kilku agentom, często