Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
Kupiłem w zeszłym tygodniu samochód od znajomego znajomego. Żadni to moi koledzy, typa sprzedającego widziałem kilka razy. Gość z gatunku pedantycznych upierdliwców - dobrze od takiego kupić bo wszystko zadbane aż do przesady (np.jezdzenie w pokrowcach w 20 letnim szrocie czy podwójne dywaniki, żeby te pierwsze się nie pobrudziły xD), źle takiemu naprawiać czy sprzedawać bo marudne to strasznie ale do rzeczy. Typ dzwoni wczoraj do mnie, że jest w ubezpieczalni, w której miał zawarte OC, gdzie miał tylko zgłosić sprzedaż samochodu i mi mówi, że on sam nie może go wycofać, żebym wycofał jak najszybciej to będzie mieć zwrot xD Byłem zalatany i nie załapałem kuriozum tej sytuacji ale na spokojnie doszedłem, że kretyn liczy, że wycofam OC (jest do września) i zawre swoje a on dostanie zwrot. Olać typa czy próbować wytłumaczyć, żeby zrozumiał, że może mnie cmoknacy w pompę, bo kupowałem samochód z przeglądałem i OC do września i nie mam zamiaru inwestować kolejnych stów tylko po to żeby on miał zwrot?
#motoryzacja
  • 85
  • Odpowiedz
to prawda, przy znacznie nowszych samochodach tak skacze, przy podobnych rocznikach zmiany są niewielkie


@Ledlea: porównaj Golf 4 1.4MPI vs E46 3.0 benzyna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet wybierając wersje zbliżone osiągami można zobaczyć trochę różnicy. OC raczej rośnie z wiekiem niż spada w myśl zasady prędzej coś #!$%@? jakiś małolat w starym trupie, ale z mocniejszym silnikiem, niż ktoś w średnim wieku szczególnie z rozsądniejszym samochodem.
  • Odpowiedz
@Ledlea: co to za porównywanie kwoty za OC bez żadnych zmiennych XD przecież na wysokośc OC wpływa wszystko, włącznie z tym jak masz na imie, czy masz dzieci i ile masz lat, nie mówiąc o historii w ubezpieczalniach, wieku auta i pojemności silnika. Na przykład my płacimy 6k rocznie

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@justanotherdude: nie wiem co to za ubezpieczalnia że nie chcą mu wycofać, ja miałem PZU sprzedałem zlomege za 2 tys na drugi dzień poszedłem do PZU powiedziec że sprzedałem pokazałem umowę przybili swoją pieczątkę i zeskanowali umowę zwrot kasy za ich dostałem po paru tyg na konto
  • Odpowiedz
@Takezo: dostałeś zwrot, bo to było albo minimum 9 lat temu (w 2012 zmieniły się przepisy), albo miałeś fuksa, że kupujący złożył wypowiedzenie umowy i kupił sobie własne OC. Od 2012 roku jako sprzedający nie masz możliwości wypowiedzenia OC samochodu, który sprzedałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@zdzisiekdotcom: @Negatyf: @magicznyfred: @hipiseek: @swinkapl: Dzwoniłem do Interrisk (tam miał oc) i gość mi powiedział, że nie robią rekalkulacji i jak chce przepisać miał tylko wysłać umowę i dowód.
@jakisprostylogin: Wątpię bo to samochód 2002r.
@Takezo: OC jest przypisane do samochodu więc nie wiem jak mogłeś gościowi OC wypowiedzieć:) Innymi słowy kupujący musiałby jeździć bez ubezpieczenia nawet o tym nie widząc. Jest opcja, że po
  • Odpowiedz
@Takezo: Nie wypowiedziałeś OC, tylko zgłosiłeś sprzedaż. PZU wysłało rekalkulację nowemu właścicielowi. Pewno kwota do zapłaty była tak astronomiczna, że bardziej opłacało mu się wypowiedzieć OC i ubezpieczyć od nowa u kogoś innego (lub nawet w PZU).
  • Odpowiedz
Mam zamiar jeszcze dziś przepisać OC na siebie tylko muszę mu wytłumaczyć, że OC zawiera się na samochód i przechodzi na kupującego


@justanotherdude: Tak, przy czym TU może dokonać rekalkulacji stawki dla Ciebie i zażądać dopłaty różnicy.
  • Odpowiedz
Innymi słowy kupujący musiałby jeździć bez ubezpieczenia nawet o tym nie widząc.


@justanotherdude: tak było przed tą zmianą przepisów i raz mnie gość tak zrobił w #!$%@? - jeździłem przez to bez OC przez 4 miesiące ( ͡° ʖ̯ ͡°) byłem obsrany jak cholera, że za auto warte 2000zł zapłacę 4300zł kary
  • Odpowiedz