Wpis z mikrobloga

Remontuje pokój, powolutku do przodu ale zacząłem się zastanawiać nad wyrównaniem podłogi, na pewno muszę to zrobić, ponieważ są krzywe i mają sporo nierówności a będę kładł docelowo panele. Moje pytanie dotyczy pokoju 3x3 czyli 9m^2. Jestem zielony w tym temacie, ale ambitny i myślę, że sobie poradzę ale nie wiem co zastosować. Z tego co się orientuję najbardziej popularnymi rozwiązaniami są wylewki samopoziomujące, pytanie jak to jest w praktyce z tym poziomowaniem? Nie chcę zbytnio nadkładać poziomu wyżej, chciałbym minimalnie jak się da podnieść poziom podłogi, jaki jest koszt materiałów na ów wymiar? Ciężko to ogarnąć? Co potrzebuje :) Jeszcze myślę nad listwami tynkarskimi i zwykła wylewka ale chyba tutaj trzeba trochę nadłożyć materiału z tego co już się dowiedziałem.

Mieli z tagu #remontujzwykopem help ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Hingivend: od najwyższego pkt w pokoju przemierz poziomica płaszczyznę. Potem trzymając się tego pkt nawierc parę kołków szybkiego montażu w aktualna wylewkę i ustaw ich wysokość tak abyś miał poziom z najwyższym pkt wylewki, w ten sposób zobaczysz podczas wylewania samopoziomu czy gdzieś go brakuje. Zużycie z worka to 1cm wysokości na 1mkw a cena wącha się pomiędzy 40-80zł za worek wylewki. Polecam wziąć jednak weber floor
@Hingivend: Z listwami tynkarskimi też dobry patent, tylko to dłużej schnie. Najszybciej byś to zrobił Atlasem zw-330 niby można kłaść panele po 48h** (przy temp 23c i 50% wilgotności) . Patent z listwami wydaje się łatwiejszy dla początkujących bo jak dobrze ustawisz listwy to już #!$%@?ć się nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)