Wpis z mikrobloga

Nie wiem, kiedy do niektórych ludzi dotrze, że promowanie przemocy wobec dzieci (w dodatku zaburzonych ADHD) to nie najlepszy pomysł. Obojętnie, czy to robimy w gronie znajomych, czy publicznie.
Tutaj pewnien człowiek -Mariusz P. chwali się co z nim robiła matka, i ogłasza, że to "skuteczny lek" na ADHD, tym samym oczywiście sugerując, że zaburzenie nie istnieje i łatwo je "wyleczyć" #!$%@?.
Wydaje mi się, że Facebook nie pozwala na promocję przemocy, zachęcam do zgłaszania boomerstwa, także w komentarzach.
Link do fb
#neuropa #4konserwy #psychologia #afera
dioxyna - Nie wiem, kiedy do niektórych ludzi dotrze, że promowanie przemocy wobec dz...

źródło: comment_1618555866Pm3H412L3DRcwc6H4Z2Ia4.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@dioxyna: Uważam, że to co zaprezentował Pudzianowski jest głupie, ale ma prawo do własnego zdania. Takim ludziom nie wytłumaczysz i ja już dawno doszedłem do wniosku, że lepiej jest ich po prostu ignorować. Oczywiście jest jeszcze kwestia tego, że ten człowiek uchodzi u niektórych ludzi za pewnego rodzaju autorytet, jednak jak ktoś bierze na serio rady sportowca w dziedzinie psychologii i wychowania, to mogę mieć tylko nadzieję, że kiedyś zmądrzeje. Może
  • Odpowiedz
@ghostface: A już oczywiście nie dodasz dlaczego trafił do więzienia? xD

Dlaczego trafił Pan do więzienia?

- Przez bossa z mojej rodzinnej Białej Rawskiej. To bogaty, wpływowy gość. Nie mogłem patrzeć jak znęcał się nad młodym chłopakiem. Bił go, potem skopał i stanął mu butem na twarz. To wyprowadziło mnie z równowagi. Mnie trudno zdenerwować, ale jak już jestem mocno wkurzony, to trzeba uważać.


Oczywiście to jego słowa, ale tak czy
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: no i powtarzasz pierdoły, ADHD jest na tyle realne, że już wiemy jak wygląda jego obraz w mózgu, ale no lepiej powtarzać stare mity nie mające nic wspólnego z rzeczywistością
  • Odpowiedz
@dioxyna: Ogolnie szacun dla typa za to co osiągnął, ale nieraz takie cringe #!$%@? ze to szok. Straszny "boomer" i na sile probuje być "fajny", przy tym na swoj sposob sie wywyższając i podkreślając jak on to nie #!$%@?ł.
  • Odpowiedz
@dioxyna: Nie zachowywał się do końca w porządku, ale IMO mówienie, że jest patusem to przesada. Widziałaś jak sprawa wygląda z obu stron, w sensie czy widziłaś jego wyjaśnienia?
  • Odpowiedz
@dioxyna:

bo robił inne rzeczy np ta ostatnia sprawa z hotelem


Teraz czytam, że sprawa została umorzona, a sąd nie dopatrzył się przestępstwa

Pokrzywdzony mógł sam zainicjować sprawę sądową, ponieważ wcześniej prokuratura w Wadowicach umorzyła sprawę. Uznano, że nie doszło do popełnienia czynu o znamionach przestępstwa.


Niedawno jednak znów "pokrzywdzony" go oskarżył.
  • Odpowiedz
@dioxyna:
Masz chore psychicznie/neurologicznie (nie jestem pewny) dziecko, więc dla pewności, że nie będzie mu w życiu łatwo, trzeba mu jeszcze #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@dioxyna: Raczej odnosi się do procenta ludzi, którzy tłumaczą zachowanie swoich dzieci "on ma chyba adhd" nie robiąc odpowiednich badań. Tak jak słychać też czasami, że dzieciak pisze byki i od razu przypisuje mu się dysleksje...
  • Odpowiedz
@dioxyna: @rudyba:
https://www.spiegel.de/international/world/child-psychologist-jerome-kagan-on-overprescibing-drugs-to-children-a-847500.html Lepsze?

Kagan: That's true, but it is primarily due to fuzzy diagnostic practices. Let's go back 50 years. We have a 7-year-old child who is bored in school and disrupts classes. Back then, he was called lazy. Today, he is said to suffer from ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder). That's why the numbers have soared.

SPIEGEL: Experts speak of 5.4 million American children who display the symptoms
  • Odpowiedz