Wpis z mikrobloga

Dlaczego to samo piwo czasem inaczej smakuje? Mam kilka ulubionych marek i raz kupię, jest ok a innym razem siki. Ta sama firma.. Temat pewnie już poruszany wielokrotnie, ale zastanawiam się z czego to wynika? czy są jakieś "gorsze partie" ? czy ktoś oszukuje dolewając wody? Czy to kwestia transportu i magazynowania w nieodpowiednich warunkach?

#piwo #pijzwykopem #alkohol #piwowarstwo
  • 5
  • Odpowiedz
@nie_tak_szybko tak jak mówisz transport i magazynowanie, byłem na rozmowie o pracę w perle i połowa produkcji szła do magazynu a reszta stała sobie radośnie na placu a to był jakiś czerwiec/lipiec
  • Odpowiedz
Jeżeli masz na myśli piwo kraftowe to tam jest zerowa powtarzalność, każda warka smakuje inaczej (może poza 3kumpli). No i oczywiście przechowywanie gotowego produktu
  • Odpowiedz
@Sebeq92:

Czy czasem nie są one w zielonych butelkach?

różne kolory
( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ciechanek11:

Jeżeli masz na myśli piwo kraftowe to tam jest zerowa powtarzalność, każda warka smakuje inaczej (może poza 3kumpli). No i oczywiście przechowywanie gotowego produktu

Nie. nie miałem na myśli kraftowego. kraftowe rzadko pijam a jak już to najczęściej sięgam za każdym razem po inne z ciekawości. Nie wiem jak tam
  • Odpowiedz