Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu, na spacerze znalazłem kasztana który wypuścił korzeń. Około 1 cm. Zabrałem go do domu. W niedzielę 18 kwietnia zaczął kiełkować. Dzisiaj 21 kwietnia ma już dumne 5-6 cm.
Wrzucę co jakiś czas fotkę, zobaczycie w jakim tempie rośnie moje drzewo :)
#kasztan #natura #drzewa #eksperyment #biologia #wiosna
Pobierz KolejnyMirek - Kilka dni temu, na spacerze znalazłem kasztana który wypuścił korzeń. ...
źródło: comment_1618980756tBB2NPYbbtniRChEekK3dO.jpg
  • 36
@KolejnyMirek: Bedzie pan zadowolony... Kasztanowiec to takie drzewo chwast, coś jak jesion. Tzn rośnie szybko i nie boi się złych warunków. Więc bez problemu uprawisz sadzonkę zdolną do przetrwania po przesadzeniu. Jak podrośnie przesadź do doniczki produkcyjnej 10l i wrzuć na balkon. Nie przycinaj głównego pędu, dzięki temu drzewo będzie rosło do góry, co po przesadzeniu da mu lepsze warunki dostępu do słońca. Za rok na wiosnę będziesz mieć sadzonkę gotową
Kasztanowiec to takie drzewo chwast, coś jak jesion


@G_O_: proszę?? Jesion to jest kurła król polskich drzew tak jak lew jest król dżungli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie bez powodu Słowianie traktowali je jako święte drzewo ;)

Bardziej by tu wierzba pasowała, albo sumak, oba te drzewa rosną jak #!$%@? i ciężko się ich pozbyć, a do tego drzewo nie nadaje się do niczego- w przeciwieństwie do
@Heroina340: Kwestia definicji. Chwast bo podobnie jak perukowce rośnie jak na sterydach, nawet po wykarczowaniu odbija z resztek korzeni. Obok mnie nie ma żadnego jesionu żeby się wysiewał. Za dzieciaka przywlokłem z lasu na ogródek sadzonkę i od tego czasu regularnie karczuję i praktycznie co roku odrasta gdzieś obok. Mógłbym się go pozbyć ostatecznie ale pozwalam mu odrastać bo ma fajne proste kije do podpierania pomidorów i ogórków ( ͡°
Ja za dzieciaka zrobiłem podobnie z żołędziem. Jak wykiełkował mama go przeniosła do doniczki, gdzie sobie rósł jakiś czas. Po czasie doniczka okazała się za mała i tak do dzisiaj rośnie sobie mój dąb w ogródku. Powoli się zastanawiam nad wycięciem go bo robi się z niego kawał drzewa xD