Wpis z mikrobloga

@purrfect: Tak, jak najbardziej, chociaz ma za duzo informacji nawet, ktore moim zdaniem mozna na poczatku pominac .. nie ma sensu uczy sie od razu wszystkich wyjatkow i najmenijszych regul, ale rozumiem autora, ze z punktu widzenia jezykoznawstwa musial to wszystko powymieniac. Ciezko ja dostac. Zapisz sie do powiadomien na kilku najpopularniejszch stronach i od razu jak dostaniesz mejla kupuj. Mi sie udalo za 3cim razem .. no chyba, ze poszedl
@purrfect: mam te książke tylko, że średniozaawansowana/zaawansowana wersja. Uczę się sam od pół roku podcasty, słuchanie itp. + właśnie ta książka jako uzupełnienie i do samodzielnej nauki jest spoko, są odpowiedzi z tyłu, więc zawsze rozwiązuje i potem sprawdzam czy dobrze, potem rozkminiam dlaczego tak a nie inaczej, jeżeli się pomyliłem i dochodzę pomału do tego.
@purrfect: W gimnazjum 3 lata miałem niemiecki, ale pamiętałem jedynie Ich heisse, Ich komme aus Polen itp. Co polecam to kanał Easy German na YT, podcasty dostosowane do twojego poziomu, ostatnio też oglądam Deutsch mit Tetiana, Deutsch mit Benjamin no i książka Bęzy. Czasem jakiś artykuł sobie poczytam po niemiecku, ostatnio na topie jak wiadomo korona jest, więc sporo słownictwa związanego z tym wpadło np. szczepionka - der impfstoff itp.