Wpis z mikrobloga

Nadszedł ten dzień. Po 16 latach wychodzę do cywila. Pora odwiesić broń i zdjąć mundur, który nosiłem tyle czasu, od kiedy skończyłem 21 lat.
Tyle poligonów, służb, wart. Anakondy, Dragony, Noble Jumpy czy inne Bobry. Światowe dni młodzierzy, powodzie, granice...
Tyle wspomnień. Tyle twarzy które się przewineły.
To zostawić najtrudniej. Kolegów i przyjaciół, z którymi nieraz miesiącami dzieliło się namiot.
Kurczę, wiem że będę tęsknił. Już tęsknię. Ale to chyba najwyższa pora aby zacząć coś nowego w życiu.
Wykop, spocznij
NapoleonV - Nadszedł ten dzień. Po 16 latach wychodzę do cywila. Pora odwiesić broń i...

źródło: comment_16197736544VEMmiGvJHg2qV3NzwK6Iy.jpg

Pobierz
  • 179
@NapoleonV Jak dobrze kojarzę, to cały czas szwejowałeś w korpusie, co? Nie chciałeś iść gdzieś dalej, czy raczej nie było możliwości?
I chyba jesteś jednym z pierwszych w korpusie, którzy dożyli emerytury po odwołaniu 12 lat, nie?
W razie konfliktu i tak pójdą wszyscy zdrowi mężczyźni, a nie tylko zawodowcy. Rozumiem, że 64 latek nie będzie popylał po poligonie z karabinem (choć wysportowany, zdrowy mężczyzna raczej spokojnie dałby radę), ale są chyba inne zajęcia, które taki żołnierz mógłby robić zamiast od 30 lat siedzieć na emeryturze?


@pwone: I ty wzięty z cywila będziesz potrafil choćby odpalić spike'a tak?