Wpis z mikrobloga

#barkastarka #lodzie #offgrid #panelesloneczne #podrozujzwykopem #koty #lodz #londyn #uk #ciekawostki
Idealny dzien by wyruszyc dieselo-statkiem w piekny rejs! Slonce swieci, bardzo lekki wiatr (barka jest dosyc wysoka, wiec wiatr potrafi mocno poprzeszkadzac).

Krotki rys historyczny, mieszkamy na wodzie ponad 10 lat, od 2010 roku. Do tej pory mielismy 3 rozne barki (czy lodzie) 2 z nich byly przez nas zaprojektowane I zbudowane. Na obecnej mieszkamy od 2013 roku. Jestesmy w pelni samowystarczalni, mamy dosyc duza instalacje fotowaliczna (ponad 2kw), w okresie wiosna-lato mamy taka nadwyzke energii, ze ladujemy nasz elektryczny motocykl czy nawet zdarza sie nam podladowac naszego eletrycznego dostawczaka. Barka zostala zaprojekotowana w taki sposob, by zylo sie tak wygodnie, jak to tylko mozliwe nie bedac w marinie. Mamy lodowke z zamrazarka, pelnowymiarowa pralke itd, w zasadzie wszystko to samo, co w normalnym domu.
W ciagu tych kilkunastu lat, mieszkalismy tez przez pewien czas w marinach (min. Dokach Sw Katarzyny), od pewnego czasu jestesmy ciagle “w ruchu” I przemieszcamy sie w okolicach tzw. Greater London – od Watford do Brentford, przez srodkowy Londyn az do Hertford.
A no I najwazniejsze, od 2013 roku jest z nami kot, ktory byl jeszcze na poprzedniej barce, od 5 lat ze swoja corka – za kazdym razem maja tylko 2 tygodnie na przyzwyczajenie sie do “swojego podworka”.
Pobierz
źródło: comment_16197898158eMEzkIRjDBUcOehfFcAUn.jpg
  • 140
@marcin-van-staar: piszac Hanwell lock mialem na mysli wlasnie te progi , wyglada swietnie ale domyślam się ze z perspektywy lodzi juz nie jest tak kolorowo
W każdym bądź razie gdybyście kiedys tu cumowali w zachodnim Londynie i byłoby coś potrzeba daj znać ,pozdrawiam
w życiu bym nie pomyślał, że te "długie i wąskie" angielskie łódki mogą mieć taki standard!


@typeczek: To co ma ten mirek to tak zwana widebeam, czyli łódź szersza od standardowej narrowboat.
I do większości z kanałów czymś takim nie wpłynie.

Tu jest fajne wideo pokazujące wnętrze nowoczesnej łodzi o typowej szerokości.
@marcin-van-staar: Ja sie zastanawiam jak sie chodzi spac na takiej łajbie. Ja bym sie bal ze wstane w nocy i bedzie woda mi dupsko moczyc. Mieliscie takie obawy? Trzeba bylo sie przyzwyczaic? Zawitaliscie kiedys do Liverpoolu? No i czy czuć ze jest sie na wodzie. Wiem ze te kanaly praktycznie się nie ruszaja
@Frygus96: teraz juz spoko, ale trzeba się bylo przyzwyczaić. Zwłaszcza jak jest mocny wiatr to barka się trochę przemieszcza, slychac jak się naprezaja liny itd. Nasza barka wazy 40 ton wiec prawie się nie rusza, na innych czuc nawet jak ktos po nich chodzi. Mieliśmy tez kilka przypałów, kiedyś zacumowalismy (na samym początku, jak nie mieliśmy pojecia) blisko dwóch sluz, a do tego liny zawiazalem za ciasno, w nocy obniżył sie